Made in Italy

18 Dritat Llambadari qelqi venecian i punuar me dorë në Itali - Margherita

  • Made in Italy
  • Kod: MARGHERITA3
lek 532.095,66 lek 665.119,58 -20%
Material Qelqi dhe metali
Koha e dërgimit 5/6 javë pune
Gjatësia (cm) 106
Thellësia (cm) 106
Lartësia (cm) 99

18 llambadar dritash në xham të Venecias me ngjyrë, të punuar me dorë në Itali.

Llambadar imponues dhe ekskluziv i prodhuar në Venecia me strukturë qelqi të gjelbër të punuar me dorë me detaje metalike në fund të kromuar të lëmuar . Përqafimi dhe bashkimi klasik dhe modern i japin jetë një krijimi novator ideal për ata që duan të pajisin hapësirat e tyre me një stil të rafinuar dhe interesant . Estetika e këtij produkti karakterizohet nga përdorimi i formave të reja dhe linjave tradicionale që kombinohen me ngjyra të gjalla dhe moderne për një rezultat me një ndikim të fortë vizual , falë edhe madhësisë së tij të madhe. Ideale për ndriçimin e hapësirave të mëdha si hyrjet, dhomat e ndenjes ose dhomat e ngrënies, ky llambadar është jashtëzakonisht i zhdërvjellët , perfekt si për hapësira me një shije klasike në të cilën krijon një harmoni të shkëlqyeshme me elementët përreth por edhe për ambiente moderne në të cilat luhet kontrasti i stileve për një mobilje ekskluzive dhe origjinale .

Nga përdorimi i lëndëve të para me cilësi të lartë nga territori italian dhe nga përpunimi i aftë i qelqit nga artizanë të aftë në sektor që kanë dhënë traditat antike për dekada, lindi një kryevepër e madhe e artit të qelqit që karakterizohet nga efikasiteti , funksionaliteti dhe një estetik i stilit të lartë . Çdo fazë e prodhimit zhvillohet në Venecia , zemra rrahje e traditës së xhamit, duke i kushtuar vëmendje të veçantë detajeve dhe duke respektuar teknikat antike me dëshirën për modernen në mënyrë që të projektohet vetë drejt së ardhmes. Duke vepruar kështu, mjeshtëria e lartë përzihet me modelin dhe traditën gjen jetë të re përmes përdorimit të teknologjive inovative . Rezultati është një vepër arti që riinterpreton një stil klasik përmes një gjuhe bashkëkohore që përmes dritës tregon vlerat e saj të autenticitetit dhe efikasitetit .

Llambë (nuk përfshihet) : 18 x MAX 42W E14

NB : llambadari është i disponueshëm në një gamë të gjerë ngjyrash të ndryshme dhe duke qenë i punuar me dorë, është plotësisht i përshtatshëm edhe në formë dhe madhësi.
Na kontaktoni për më shumë informacion ose për një vlerësim duke përdorur formularin "Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë