Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

2 tenxhere çaji Krishtlindjesh me arrëthyese dhe filtër në Porcelan - Schiaccianoci

Kod: SCHIACCIANOCI5
lek 9.910,06 lek 14.414,64 -31%
- +
Material
Porcelani dhe qelqi
Koha e dërgimit
7 ditë pune
Lartësia (cm)
14
Viadurini Kitchen
2 tenxhere çaji qelqi për Krishtlindje me filtër porcelani me arrëthyese dhe zbukurim tartani.
Çdo vit, në këtë periudhë, vendosja dhe dekorimi i tryezës së Krishtlindjes me shije dhe përsosje bëhet i domosdoshëm. Kjo është një detyrë e rëndësishme: jo vetëm për një çështje estetike dhe modeli, por edhe për sa i përket krijimit të një atmosfere të duhur : befasia e mysafirëve, evokimi i shpirtit familjar, transmetimi i gëzimit dhe ngrohtësisë janë pikat e forta të tryezës.
Për këtë është thelbësore t'i kushtohet vëmendje edhe detajeve më vogla , të cilat mund të bëjnë ndryshimin në kërkimin e një elegance autentike dhe të veçantë.

Për këtë Krishtlindje, sillni magjinë e arrëthyesit tryezë me vazot e çajit prej qelqi dhe porcelani që përshkruajnë ushtarin ikonik të lodrave në qendër të mbështetur nga dekorimi me gjelbërim të përhershëm , të dy simbolet e përrallës së Krishtlindjeve.
Kushtuar për dashamirët e Krishtlindjeve tradicionale dhe për të gjithë ata që duan të lënë të rrëmbehen nga atmosfera e përjetshme e Krishtlindjeve që do të mbështjellë shtëpinë.

Karakteristikat teknike:
  • Bërë nga qelqi
  • Me filtër dhe kapak prej porcelani
  • Dekor arrëthyesi
  • Kapaciteti: 440ml
  • Masat e filtrit: Ø 8 x orë. 7 cm
  • Masat e çajit bimor: Ø 8 x orë. 14 cm
  • Rekomandohet larja e duarve
  • Nuk është i përshtatshëm për përdorim në mikrovalë
Pse të zgjidhni porcelani?
Porcelani është një material i çmuar qeramik në gjendje të ofrojë zgjidhjen e duhur për çdo nevojë, është sinonim i lehtësisë dhe shkathtësisë.
Karakteristika e tij kryesore është funksionaliteti: ai përdor pjata porcelani në çdo rast të tilla si drekë, darkë, bruch ose një parti.
Format dhe ngjyrat e tij të ndryshme janë në gjendje të përshtaten me çdo kontekst, duke rezultuar shumë moderne, e thjeshtë dhe minimale pa kufizuar zgjedhjen e detajeve elegante, dekorimeve të rafinuara dhe
përfundime të çmuara .

Produkte të shikuara së fundmi