3 divan pëlhurë tapiceri, punuar me dorë në Itali, Romantike

  • Kod: ROMANTIC3
lek 1.015.322,89
Masat L 245 x P 97 x H107 cm
Koha e dërgimit 5 javë pune
Peshë 74 kg
Me porosi Ky produkt mund të jetë bërë për të matur. Për informacion: clienti@viadurini.it ose plotësoni formularin e mëposhtëm Informacione Kërkesë
3 divan pëlhurë tapiceri, punuar me dorë në Itali, Romantike
Divan i punuar me dorë me jastëk të përfshirë, i mbuluar me pëlhurat e mëposhtme:
- Pëlhurë Brunelleschi 5744
- Pëlhurë Brunelleschi 5754
- Pëlhurë Moliere 5509

Tapiceri pjesërisht e lëvizshme.
Duke qenë një produkt jo-industrial i prodhuar i cili është bërë plotësisht i punuar me dorë në Itali, ju mund të rregulloni edhe detajet më të vogla të divanit tuaj. Sipas nevojave tuaja, mund të na kërkoni dimensione të personalizuara. Zgjidhni nga zgjedhja e gjerë e pëlhurave të bukura pëlhura e përsosur për të tapicuar divanin dhe jastëkët tuaj. Edhe zbukurimet mund të jenë të personalizueshme!
Mjeshtrit tanë ekspertë janë të gatshëm t'ju këshillojnë dhe t'ju ndihmojnë të zgjidhni zgjidhjen më të mirë në mënyrë që të krijoni divanin tuaj personal të personalizuar: na kërkoni një citat dhe shkruani një email në info@viadurini.co.uk .

Me kërkesë, çertifikimi i papërshkueshëm nga zjarri mund të sigurohet. Për informacion të mëtejshëm, dërgoni një email në info@viadurini.co.uk .

Fazat e prodhimit
Dizajni : hapi i parë i prodhimit të divanit është përcaktimi i dizajnit të tij
Struktura : struktura është bërë prej druri të bredhit dhe plepit dhe kompensatë. Për ngjitjen e pjesëve përdoren ngjitëset vinilë dhe elementët kryesorë.
Pranvera e sediljes: pranvera e sediljes përbëhet nga shirita elastikë të aplikuar drejtpërdrejt në strukturën prej druri
Mbushja : mbushja kryhet duke aplikuar disa shtresa poliuretani të zgjeruar me trashësi dhe densitet të ndryshëm. Përdoren vetëm zam ekologjikë.
Zgjedhja e pëlhurave: të gjitha pëlhurat e përdorura për të mbuluar divanin janë zgjedhur sipas cilësisë dhe estetikës së tyre.
Prerje e pëlhurave: pëlhurat janë të prera me dorë duke përdorur prerje kartoni, shkumësa dhe gërshërë.
Qepje të pëlhurave : të gjitha pjesët e prera më parë të rrobave janë të qepura
Tapiceri : kjo është faza më delikate e prodhimit. Mjeshtrit e ekspertëve kontrollojnë thurjet dhe më pas rregullojnë pëlhurën me elementë.
Përfundon : sapo të bëhet tapiceri, divan është zbukuruar me zbukurime dhe feta, që përputhen me ngjyrën e rrobave.
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
  • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
  • via del pino 21 - - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.al
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në