Made in Italy

6 thika biftek ergonomike me teh çeliku të prodhuara në Itali - peshkaqen

  • Made in Italy
  • Kod: SQUALO
Lekë 25,502 Lekë 31,877 -20%
Material Çeliku dhe briri / druri
Koha e dërgimit 15/30 ditë pune
Gjatësia (cm) 23

Thikë bifteku i punuar me dorë me teh çeliku, 6 copë, prodhuar në Itali.

Zgjedhja e enëve dhe aksesorëve të kuzhinës po bëhet gjithnjë e më shumë një vendim themelor jo vetëm për të përmbushur kërkesat e prakticitetit, por gjithashtu dhe mbi të gjitha për të qenë në gjendje t'i jepni personalitet dhe karakter tavolinave të thjeshta dhe minimale të ngrënies që kanë nevojë për një prekje të modernitetit. dhe sqimë. Pikërisht për këtë arsye është e rëndësishme të jeni në gjendje të gjeni setin e përsosur të takëmeve ose enën e përsosur të kuzhinës që mund të ndërthurë të dy aspektet.

Ky set kuzhine përfshin 6 thika të dizenjuara dhe studiuara posaçërisht për të marrë një prerje të pastër dhe precize të ushqimeve të tilla si biftekët. Tehu është bërë prej çeliku inox , një material që ju lejon të shmangni dëmtimin me kalimin e kohës ndërsa doreza merret nga një copë e vetme briri ose druri dhe përmban një tel argjendi nikeli , një aliazh zinku, bakri dhe nikeli i karakterizuar nga një shkëlqim rezistenca ndaj korrozionit.
Shërbimi përfshin gjithashtu një kuti prej druri me mbyllje të derës, ku ju mund të ruani të gjitha sendet në mënyrë të qetë dhe në mënyrë të rregullt dhe përfshihet me mbështetëse prej druri për thikat individuale, duke lejuar që ato të shfaqen individualisht në një mënyrë elegante dhe të rafinuar.
Të punuara me dorë në Itali me materiale cilësore, këto thika sigurojnë funksionalitet, një dizajn ergonomik dhe një kapje të sigurt dhe të fortë pa lënë pas dore aspektin estetik falë vëmendjes ndaj detajeve dhe pasionit të prerësve master.

Matjet :

  • gjatësia totale e thikës: 23 cm;
  • dimensionet e kutisë: L 25 x P 16 x H 6 cm.
Përfundon dorezat e disponueshme :
  • briri i kaut;
  • dru ulliri.
Shënim : përfundimet në foto janë treguese. Çdo dorezë e bririt të kaut është unike dhe përmban nuanca të ndryshme ngjyrash.
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro