Made in Italy

Artizanal 6 Llambadar qelqi i lehte venecian Prodhuar ne Itali - Agustina

  • Made in Italy
  • Kod: AGUSTINA2
Lekë 560,970 Lekë 623,300 -10%
Material Qelqi dhe metali
Koha e dërgimit 5/6 javë pune
Gjatësia (cm) 107
Thellësia (cm) 107
Lartësia (cm) 164

6 llambadar dritash në xham të tymosur venecian dhe ari 24k, i punuar me dorë në Itali.

Llambadar i rafinuar me 6 drita i punuar me dorë në Itali në Venecia në gotë të tymosur me futje prej ari 24k të aplikuara nxehtë gjatë përpunimit dhe detaje në metal të artë me shkëlqim . Një dizajn mbështjellës dhe tërheqës karakterizohet nga linja dinamike që shtrihen në një siluetë vertikale duke i dhënë jetë një ideje mobiljesh në të njëjtën kohë klasike dhe moderne që transporton dritën në drejtime të ndryshme përmes formës së veçantë të krahëve të lakuar, duke ndriçuar mjedisin me një efekt i mrekullueshëm skenografik . Për të nënvizuar vlerën dhe vlerën e këtij llambadari janë futjet prej ari që krijojnë një lojë të pashembullt të kontrasteve duke u dhënë jetë referencave delikate të traditës estetike të së kaluarës .

Nga përdorimi i lëndëve të para me cilësi të lartë nga territori italian dhe nga përpunimi i aftë i qelqit nga artizanë të aftë në sektor që kanë dhënë traditat antike për dekada, lindi një kryevepër e madhe e artit të qelqit që karakterizohet nga efikasiteti , funksionaliteti dhe një estetik i stilit të lartë . Çdo fazë e prodhimit zhvillohet në Venecia , zemra rrahje e traditës së xhamit, duke i kushtuar vëmendje të veçantë detajeve dhe duke respektuar teknikat antike me dëshirën për modernen në mënyrë që të projektohet vetë drejt së ardhmes. Duke vepruar kështu, mjeshtëria e lartë përzihet me modelin dhe traditën gjen jetë të re përmes përdorimit të teknologjive inovative . Rezultati është një vepër arti që riinterpreton një stil klasik përmes një gjuhe bashkëkohore që përmes dritës tregon vlerat e saj të autenticitetit dhe efikasitetit .

Llambë (nuk përfshihet) : 6 x MAX 42W E14

NB : llambadari është i disponueshëm në një gamë të gjerë ngjyrash të ndryshme dhe duke qenë i punuar me dorë, është plotësisht i përshtatshëm edhe në formë dhe madhësi.
Na kontaktoni për më shumë informacion ose për një vlerësim duke përdorur formularin "Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro