Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
 • 0
 • 0

Barbecue me djegie druri Brazier me pjatë trekëndore gatimi - Heinz

Kod: HEINZ
lek 255.159,08 lek 357.162,65 -29%

madein_italy

- +
Material
top prej guri prej guri porcelani, këmbë çeliku inox, strukturë çeliku korten
Masat
diametri 105 cm x H 100 cm
Koha e dërgimit
10/15 ditë pune
Viadurini in the Garden

Brazier me djegie të drurit me pllaka pllaka dhe skarë djegëse druri: Barbecue në natyrë për 20 persona.

Heinz është një Barbecue me bruz, i bërë në Itali, i cili dallon për dizajnin e tij elegant dhe funksional.
Isshtë bërë prej çeliku Corten me trajtim bllokues të ndryshkut për të garantuar qëndrueshmëri dhe rezistencë ndaj motit.
Kreu trekëndësh prej 105 cm përveç një faktori estetik ofron 3 zona gatimi në temperatura të ndryshme.
Cilësi e lartë italiane në çdo aspekt: material, formë, opsionale dhe praktike.

PERDORIMI DHE VETE TEKNIKE:
Gatimi në pjatë ruan vetitë ushqyese të ushqimit falë gatimit indirekt. Sipërfaqja e majës është për 20 të ftuar , ideale për ata që duan të jenë të shumtë.
Të gjitha vithet janë prej çeliku të trashë 10 mm ; gjatë gatimit ata nxehen duke mbajtur nxehtësinë dhe ia japin ushqimit.

Sipërfaqja e ndezur ka tendencë të përkulet drejt qendrës së brazierit, duke bërë që pllaka të jetë pak e pjerrët dhe për këtë arsye të aftë të lejojë që lëngjet e yndyrës dhe gatimi të rrjedhin, drejt së brenda, në mënyrë që të shmangen ato situata të bezdisshme të yndyrës së djegur dhe të lejojnë një pastrim më të madh të zona e gatimit.

Ka një sistem të hapjes së ventilimit në bazë , i cili ju lejon të rregulloni zonën e hyrjes dhe të keni një menaxhim më të mirë të zjarrit. Sa më i lartë të jetë ajri, aq më shpejt do të rritet temperatura dhe në një kohë më të shkurtër do të prodhohen hajvanët. Rrjedha më e vogël e ajrit do të gjenerojë më pak prodhimin e tymit gjatë ndezjes dhe do të ketë më shumë flakë.
Sistemi i hapjes gjithashtu ofron avantazhin e aftësisë për të shkarkuar hirin lehtësisht nga poshtë.
Për shkarkimin e hirit dera në bazën e brazierit nxirret dhe hiri mblidhet në çdo enë të vendosur nën të.

Nëse mendoni se e gjithë kjo nuk është e mjaftueshme nuk ka mbaruar këtu, Ferran do të dorëzohet në shtëpinë tuaj tashmë të mbledhur dhe të gatshëm për përdorim.
Shënim: Rekomandohet të blini mbulesën e pllakës ABS vetëm për të shmangur përkeqësimin e shkaktuar nga agjentët atmosferikë.

KUJDES: Mirëmbajtja e duhur është thelbësore për të mbajtur pronat dhe funksionalitetin e produktit me kohë. Ju lutemi lexoni manualin e bashkangjitur PDF.

TIPARET TEKNIKE DHE AKSESORITET E PRFSHIRT:
 • Ferran është një pjatë Barbecue me një diametër 90 cm. Prodhimi, zhvillimi dhe dizajni italian.
 • Baza me mbështetje të ndarjes së drurit.
 • Shtresë e jashtme për izolimin e brazierit të brendshëm.
 • Brezi i brendshëm në çelik Corten.
 • Pjatë gatimi e përgatitur për COMBI.
 • Enë e heqshme e hirit nën brazier.
 • Këmbët e rregullueshme të çelikut.
 • Futja e ajrit nën brazier.
 • Hob buzë e përgatitur për top shtesë.
 • Punëtore prej guri prej porcelani me mbajtësin e drurit të integruar.
 • Rregullimi i fluksit të ajrit në bazën e brazierit.
 • Montimi i plotë.
AKSESORIEST OPTIONALE DHE SHTESA:
Sikur të mos mjaftonte kjo, kjo BBQ ofron një gamë të gjerë opsionesh dhe aksesorë për ta përdorur përdorimin e saj dhe përvojën e gatimit me të edhe më praktike dhe profesionale.

Mbulesa sipërfaqësore e gatimit 1 ° ABS: aksesor i rëndësishëm për ta mbajtur kunjun gjithmonë të paprekur dhe të mbrojtur nga agjentët e jashtëm.
Sipërfaqja mbështetëse e bordit të gatimit 2 ° : I heqshëm dhe i bërë prej çeliku inox për ta bërë banjën tuaj më të rehatshme dhe të rregullt.
Sistemi aksesor COMBI 3 °: një mbështetje e vetme e rregullueshme në 3 lartësi rrethore me 3 këmbë. Ky sistem është në gjendje të mbështesë pajisje të ndryshme, secila specifike sipas llojit të gatimit që duhet të kryhet bazuar në distancën që duhet të mbahet nga flaka: WOK, skuqje dhe skuqje.
4 ° Mbështetje gatimi: kjo mbështetje është një aksesor thelbësor nëse ju do të përdorni enë ose skarë braziliane përveç përdorimit normal.
5 ° Mbulesë e plotë: fletë e papërshkueshme nga uji në tokë.

Fletë PRODUKTI TEKNIK:
Fields vlerat
lartësi 100 cm
gjerësi 65 cm
Thellesi 105 cm
Gjerësia maksimale Deri në 1 metër
lloj Me karrocë
Karburant dru
Numri i të ftuarve Deri në 20 persona
Kohët e pastrimit 15-20 minuta

REKOMANDONI: Lexoni artikullin "15-20 minuta për të pastruar vithe dhe Barbecue tuaj".

Produkte që mund t'ju interesojnë

Produkte të shikuara së fundmi