Made in Italy

Bateria elektronike e montuar në mur me baterinë elektronike Miniunomix nga Dmp

  • Made in Italy
  • Kod: MINIUNOMIX-BT
lek 70.434,72
Koha e dërgimit 6/10 ditë pune * koha e dorëzimit mund të jetë më e gjatë nëse artikulli nuk është i disponueshëm në depo.
Rubinet elektronik i baterisë DMP Miniunomix i montuar në mur
Miniunomix është një xhevahir i vërtetë teknologjik, i thjeshtë për t’u përdorur, i besueshëm në funksionet e tij dhe fleksibël në përshtatjen me mjedise të ndryshme të përdorimit. Kjo rubinet elektronike është sinteza e të gjitha këtyre veçorive, të cilat e bëjnë atë unike në llojin e vet.
Karakterizohet nga një trup bronzi i lëmuar i kromuar, i kompletuar me mikser dhe sensorë fotocelë DMP, të bëra nga material rezistent ndaj gërvishtjeve dhe kundër gëlqeres. Mundësuar nga bateri alkaline 1.5V.
Miniunomix ka një dizajn unik dhe të rafinuar, të karakterizuar nga linja të thjeshta dhe delikate që e bëjnë atë të përshtatshme për të gjitha llojet e mobiljeve.
Veçanërisht i përshtatshëm për shtëpitë, por edhe për akomodimin, institucionet dhe restorantet.
Miniunomix është në dispozicion në dy madhësi të ndryshme.
Sillni një prekje të teknologjisë, dizajnit dhe cilësisë në shtëpinë tuaj dhe zgjidhni madhësinë që preferoni!

Karakteristikat:
-Sensorë Photocell DMP, të bërë nga materiali kundër gërvishtjeve dhe kundër gëlqeres
- Qark elektronik i veshur plotësisht me rrëshirë me vulë integrale të papërshkueshme nga uji
- Trupi në tunxh të kromuar të lëmuar
-Elektronikë, bateri dhe valvula solenoide të gjitha brenda trupit të rubinetës (të gjitha-në-një).
- Instalimi me kuti çeliku inox të futur. Mund të instalohet drejtpërdrejt në mur, me mbështetjen e vetme të një kutie jashtëzakonisht të vogël çeliku inox (thellësia 67 mm).
- Instalimi të paktën 27 mm nga lavamani. Për t'i ofruar përdoruesve përvojën më të rehatshme të përdorimit, ne rekomandojmë instalimin e Miniunomix në një distancë minimale prej 27 cm nga fundi i lavamanit.
- 2 hyrje prej 1/2 G.
- Mikroçip i programuar për kontroll të përsosur të funksioneve përmes softuerit DMP
- Funksione të optimizuara për një autonomi të gjatë të baterive alkaline
- Autonomia e baterisë: 4 vjet mesatarisht 200 aktivizime në ditë
- Paralajmërim i ulët i baterisë: një LED në sensorë lëshon një blic të dyfishtë çdo 6 sekonda dhe tregon se bateritë kanë ende rreth 3 muaj autonomi
- Bateri të lehta për tu zëvendësuar dhe të disponueshme
- Ndarja e baterisë plotësisht e papërshkueshme nga uji
-Funksioni kundër përmbytjeve dhe kundër konsumit: pajisja e kohëmatësit të fikjes DMP bllokon daljen e ujit pas përdorimit të vazhdueshëm prej 90 sekondash
- Konsumimi i optimizuar i ujit nga kufizuesi në 6 l / min.
- Valvula solenoide me filtër të trefishtë çeliku inox kundër papastërtisë

Të dhënat teknike:
- Bateri alkaline AA me madhësi 1.5 V
-Qark elektronik 3 V, i ndërtuar në përputhje me standardin CEI EN 55014-1 / -2 (EMC)
- Valvula solenoide 2 V
- Shkalla e mbrojtjes së pjesëve elektrike: IP65
- Gama e sensorëve të veprimit të rregullueshme nga 5 në 20 cm
- Valvola pa kthim (Miniunomix)
- Presioni i mbështetur i ujit: nga 0.4 në 10 bar
- Lidhjet e ujit: 1/2 G

Përmbajtja e paketës:
- Miniuno 40 rubinet elektronik
-Kuti e montuar me tuba me tuba shtytës (Miniunomix)
- Manual udhëzues
- Mbajtës i baterisë me një grup prej 2 bateri alkaline

Këto produkte kanë cilësi të larta:
Dizajn 100% italian
Teknologji 100% italiane
Dizajn 100% në shtëpi
Produkte 100% të testuara
Materiale 100% jo toksike
Produkte 100% të certifikuara CE dhe HACCP
100% e prodhuar në Itali


DMP Electronics është një kompani që kujdeset për mbrojtjen e burimeve ujore , për këtë qëllim të gjitha projektet e saj janë hartuar dhe zhvilluar me funksionin specifik të mbrojtjes së trashëgimisë ekologjike dhe mbrojtjes së shëndetit të planetit tonë. Prandaj ata menduan për një sistem të ri që mund të kontribuojë ndjeshëm në kursimin e konsumit të ujit, një burim i vërtetë i jetës dhe një e mirë gjithnjë e më pak e disponueshme në botë. DMP Electronics dëshiron të jetë në gjendje të ofrojë në treg zgjidhje të pafundme për kursimin e ujit, përmes produkteve të sigurta, efikase, të besueshme, të bëra me pasion, kompetencë dhe punë ekipore.
Prandaj DMP Electronics ofron zgjidhje për kursime konkrete, të menjëhershme dhe shumë të qëndrueshme të ujit: deri në 80% më pak se çezmat e zakonshme manuale me çelësa.
I gjithë zinxhiri i furnizimit të produkteve DMP Electronics, nga dizajni tek prototipet, nga ndërtimi në teste, është zhvilluar plotësisht brenda kompanisë në Itali dhe kjo është sinonim i besueshmërisë së lartë.
Kompania DMP Electronics lëshon për të gjitha produktet e saj Deklaratat e Konformitetit CE, HACCP, DM 174/04 dhe ACS (standardet e sektorit të ushqimit), certifikata që mund të kërkohen. Për më tepër, DMP Electronics ka zbatuar Sistemin e Cilësisë dhe ka qenë një kompani e çertifikuar UNI EN ISO 9001 që nga viti 1999.
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
  • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
  • via del pino 21 - - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.al
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në