Made in Italy

Billotap nga energjia elektrike mundësohet nga bateria elektronike

  • Made in Italy
  • Kod: BILLOTAP-BT-308
lek 50.583,20
Masat Lartësia 211 mm x 115 mm Fuçi
Koha e dërgimit 5 ditë pune * koha e dorëzimit mund të jetë më e gjatë nëse artikulli nuk është në dispozicion në depo.
Çezma elektronike me grykë fikse të mundësuar nga bateria Billotap Dmp
Billotap është një xhevahir i vërtetë teknologjik, një koncept i ri i rubinetës elektronike me grykë të gjatë, i thjeshtë në përdorim, i besueshëm në funksione dhe minimal në formë.
Një çezmë fikse me grykë që befason për linjën e saj që është edhe e fortë edhe e rafinuar.
Thelbësia e Billotap përkthehet në një ndjenjë të butësisë, përsosjes, thjeshtësisë, e cila i jep vlerë të shtuar kontekstit, duke u bërë një pjesë integrale e mobiljeve.
Me prekjen e tij moderne dhe thelbësore, Billotap kombinon detajet e dizajnit me një shkallë të lartë të teknologjisë së përparuar, e cila manifestohet përmes thjeshtësisë së madhe të përdorimit të saj.
Billotap është një rubinet elektronik i fiksuar me krom i përshtatshëm për të gjitha llojet e përdorimit publik: komunitetet, objektet e akomodimit, dyqanet. Prania e tij është diskrete, aktuale dhe në të njëjtën kohë e njohur dhe e njohur, me fuçinë e lakuar dhe të zgjatur që shoqëron rrjedhën e rregulluar mirë të ujit.
Karakterizohet nga një trup bronzi i kromuar i ndërtuar me kritere specifike anti-vandal, i kompletuar me sensorë fotocelë DMP të bërë nga materiali kundër gërvishtjeve dhe anti-gëlqere. Për më tepër, Billotap është i pajisur me DIST INFRARED SYSTEM të testuar: sensorë të lëmuar nga jashtë, shumë të lehtë për tu pastruar; e gjithë teknologjia e përparuar DMP Electronics brenda.
Billotap është i kompletuar me një mikser nën lavaman, një veçori e këtij rubineti elektronik qëndron në mundësinë e të qenit në gjendje të bllokojë çelësin e mikserit pas rregullimit të temperaturës.
Kjo rubinet mundësohet nga 3 bateri alkaline AA me madhësi 1.5V.
Billotap është bërë tërësisht në Itali dhe ka përparësi të ndryshme: Ai garanton një nivel të lartë higjiene dhe mirëqenie, të lehtë për t’u përdorur, për më tepër aktivizimi i tij përcaktohet nga një fotocelë, duke garantuar kështu kursimin e ujit deri në 80%.
Billotap ka një dizajn unik dhe të rafinuar, të karakterizuar nga linja të thjeshta dhe delikate që e bëjnë atë të përshtatshme për të gjitha llojet e mobiljeve.
Sillni vetes një prekje të teknologjisë, dizajnit dhe cilësisë në mjedisin e zgjedhur nga ju!

Për të marrë Billotap me gjatësi fuçi 160 mm ose 185 mm, ideale për mjekët dhe kirurgët, të cilët kanë nevojë për higjienë maksimale për duart dhe krahët, kërkoni një kuotë nga: clienti@viadurini.it

Karakteristikat:
- Fuçi fikse me ngjyrë kromi
- Furnizimi me energji: 3 bateri alkaline 1.5V (AA)
- Përzierës nën lavaman. Pas rregullimit të temperaturës, çelësi i mikserit mund të kyçet.
-Sensorë fotokelie DMP, të bëra nga materiali kundër gërvishtjeve dhe kundër gëlqeres. Billotap është i pajisur me DIST INFRARED SYSTEM të testuar: sensorë të lëmuar nga jashtë, shumë të lehtë për tu pastruar; e gjithë teknologjia e përparuar DMP Electronics brenda.
- Qark elektronik i veshur plotësisht me rrëshirë me vulë integrale të papërshkueshme nga uji
- Trupi prej bronzi të kromuar i ndërtuar me kritere specifike anti-vandal
- Komplet fiksimi prej çeliku inox
- Mikroçip i programuar për kontroll të përsosur të funksioneve përmes softuerit DMP
- Funksione të optimizuara për një autonomi të gjatë të baterive alkaline
- Autonomia e baterisë: 4 vjet mesatarisht 200 aktivizime në ditë
- Paralajmërim i ulët i baterisë: një LED në sensorë lëshon një blic të dyfishtë çdo 6 sekonda dhe tregon se bateritë kanë ende rreth 3 muaj autonomi.
- Bateri të lehta për tu zëvendësuar dhe të disponueshme. Billotap përdor bateritë e stilolapsit shumë të njohura, të disponueshme kudo.
- Ndarja e baterisë plotësisht e papërshkueshme nga uji
-Funksioni kundër përmbytjeve dhe kundër konsumit: pajisja e kohëmatësit të fikjes DMP bllokon daljen e ujit pas përdorimit të vazhdueshëm prej 90 sekondash
- Konsum i optimizuar i ujit me kufizues 6 l / min
- Valvula solenoide me filtër të trefishtë çeliku inox kundër papastërtisë
- Ndaloni karinat e pajisur me filtra rrjetë prej çeliku inox 0.2 mm kundër papastërtisë

Të dhënat teknike:
- Bateri alkaline AA me madhësi 1.5 V
- qark elektronik 4.5 V
- Valvula solenoide 3 V
- Shkalla e mbrojtjes së pjesëve elektrike: IP65
- Gama e sensorëve të veprimit të rregullueshme nga 10 në 30 cm
- Ndaloni karin me valvola pa kthim
- Presioni i mbështetur i ujit: nga 0.4 në 10 bar
- Lidhjet e ujit: 1/2 G

Përmbajtja e paketës:
- Çezma elektronike Billo
- Çorape të shpejta lidhëse DMP të shpejta
- Gjelëra ndalues origjinalë DMP
- Komplet fiksimi
- Manual udhëzues
- Mbajtës i baterisë me një grup prej 3 bateri alkaline

Këto produkte kanë cilësi të larta:
Dizajn 100% italian
Teknologji 100% italiane
Dizajn 100% në shtëpi
Produkte 100% të testuara
Materiale 100% jo toksike
Produkte 100% të certifikuara CE dhe HACCP
100% e prodhuar në Itali


DMP Electronics është një kompani që kujdeset për mbrojtjen e burimeve ujore , për këtë qëllim të gjitha projektet e saj janë hartuar dhe zhvilluar me funksionin specifik të mbrojtjes së trashëgimisë ekologjike dhe mbrojtjes së shëndetit të planetit tonë. Prandaj ata menduan për një sistem të ri që mund të kontribuojë ndjeshëm në kursimin e konsumit të ujit, një burim i vërtetë i jetës dhe një e mirë gjithnjë e më pak e disponueshme në botë. DMP Electronics dëshiron të jetë në gjendje të ofrojë në treg zgjidhje të pafundme për kursimin e ujit, përmes produkteve të sigurta, efikase, të besueshme, të bëra me pasion, kompetencë dhe punë ekipore.
Prandaj DMP Electronics ofron zgjidhje për kursime konkrete, të menjëhershme dhe shumë të qëndrueshme të ujit: deri në 80% më pak se çezmat e zakonshme manuale me çelësa.
I gjithë zinxhiri i furnizimit të produkteve DMP Electronics, nga dizajni tek prototipet, nga ndërtimi në teste, është zhvilluar plotësisht brenda kompanisë në Itali dhe kjo është sinonim i besueshmërisë së lartë.
Kompania DMP Electronics lëshon për të gjitha produktet e saj Deklaratat e Konformitetit CE, HACCP, DM 174/04 dhe ACS (standardet e sektorit të ushqimit), certifikata që mund të kërkohen. Për më tepër, DMP Electronics ka zbatuar Sistemin e Cilësisë dhe ka qenë një kompani e çertifikuar UNI EN ISO 9001 që nga viti 1999.
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
  • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
  • via del pino 21 - - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.al
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në