Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Bio-fireplace muri modern bioetanol në formën e një flake Joseph

Kod: JOSEPH-SHOWROOM
lek 90.981,41 lek 156.685,88 -42%

madein_italy

- +
Masat
Gjerësia 50 cm x h.76 cm x Thellësia 15 cm x Pesha 10 Kg
Koha e dërgimit
7/10 ditë pune
Viadurini Fire Design
Bio-fireplace muri modern bioetanol në formën e një flake Joseph
Joseph është një bio-fireplace fantastike në mur, me një dizajn origjinal, elegant dhe të rafinuar, i përshtatshëm për të rizbuluar rëndësinë e zjarrit shtëpiak.
Forma e saj kujton siluetën e një flake minimale, elegante dhe moderne që mbyll një zemër të zjarrit të gjallë. E thjeshtë për t’u aplikuar, është fiksuar drejtpërdrejt në mur si një pikturë, por ndryshe nga ajo, është një vepër në lëvizje të vazhdueshme që i jep personalitet mjedisit. Prandaj, një element i veçantë estetik dhe funksional i këtij objekti është forma fantastike, e një lloji.
Joseph është një produkt me një efekt piktoresk vërtet të veçantë dhe magjepsës. I përshtatshëm, falë karakteristikave të tij të lehtësisë dhe madhësisë estetike, për të furnizuar çdo mjedis pa monopolizuar pamjen e tij.
Karakterizohet nga një strukturë çeliku e veshur me pluhur, Joseph është i kompletuar me një ndezës manual rrethor Griff 8 që zgjat 3 orë dhe fuqi ngrohëse prej 2.0 kW.
Jozefi është një zjarrfikës me një funksion kryesisht dekorativ , i bërë me dorë : saldimi me dorë përgjatë gjithë perimetrit, shtrirja e saldimeve me fleksibël dore, lëmimi i duarve, lyerja e furrës me bojë të zezë epoksi në temperatura të larta.
I rafinuar, elegant, skulpturor, bio-fireplace Joseph arrin me formën e tij të përsosur dhe të sinusit të mbushë një ngrohtësi relaksuese dhe të këndshme në mjediset në të cilat është vendosur.
Veçori kryesore e kësaj fireplace qëndron në karakteristikën e tij të mos prodhimit të tymrave dhe tymrave , si dhe moskërkimin e tymit . Kaminë ekologjike që nuk ka nevojë për mirëmbajtje , pasi furnizohet me energji nga bioetanoli, një burim i ripërtëritshëm i energjisë.
Sillni gjithashtu një prekje të ngrohtësisë dhe stilit në shtëpinë tuaj!

Karakteristikat:
- Struktura në çelik të veshur me pluhur
- Burner rrethor Griff 8. Kohëzgjatja 3h.
- Fuqia e ngrohjes 2.0 kW
- Karburant ekologjik bioetanol
- Përfundim çeliku i zi i veshur me pluhur
- Pa oxhak
- Pa tym dhe erë
- Asnjë mirëmbajtje

Karakteristikat e ndezësit Griff 8:
- Djegës manual
- Struktura në çelik inox saten
- Kohëzgjatja 3h
- Fuqia e ngrohjes 2.0 kW
- Karburantit bioetanol
- Ngarkesa maksimale 0.8L
- Konsumi 0,25L / orë

Produkte që mund t'ju interesojnë

Produkte të shikuara së fundmi