Made in Italy

Casilda Talenti qese në natyrë me mbushje të shpejtë të shkumës së thatë

  • Made in Italy
  • Kod: CASIPUF
lek 230.250,02
Masat h 46 cm x L.95 cm x Thellësi 100 cm
Koha e dërgimit 20 ditë pune
Casilda Talenti qese në natyrë me mbushje të shpejtë të shkumës së thatë
Ky kopsht i bukur kopshti përbëhet nga një model i një lloji. Linja Casilda është pjesë e koleksionit të Icon nga Talenti, e cila është sinonim i gjenialitetit, krijimtarisë dhe stilit. Produkte me një pamje elegante, të lindura nga bashkëpunimi me dizajnerë ndërkombëtarë. Ikona përmban produkte të zhvilluara për ambiente të jashtme por gjithashtu perfekte për mobilimin e ambienteve të brendshme prestigjioze.
Pauf Casilda karakterizohet nga një strukturë çeliku inox, e disponueshme në përfundime të ndryshme: mokka e krehur (I2) ose ari e krehur (I3). Struktura është pikturuar dy herë dhe përfundimi i krehur i jep asaj një efekt material. Ka gjithashtu rripa specifikë elastikë sintetikë për pjesën e jashtme, përgjatë gjithë sediljes. Mbushja e rehatshme është bërë nga "Quick Dry Foam", një material lagështues dhe antimikrobik. Struktura e veçantë qelizore e hapur e Shkumës së Thatë të Shpejtë garanton rrëshqitje të ujit dhe tharje shumë të shpejtë, duke parandaluar formimin e mykut.
Jastëkët janë të lëvizshëm, të lehtë për tu larë dhe rezistent ndaj agjentëve atmosferikë. Pëlhura tapiceri e jastëkëve është në dispozicion me ngjyra të ndryshme, në lidhje me përfundimin e zgjedhur për strukturën. Struktura mokka mund të kombinohet me pëlhura Jimmiz melange gri (C88) ose Jimmiz me ngjyrë bezhë të bardhë (C89), ndërsa struktura prej ari është e kombinuar me pëlhura të bardha Para Tempotest (C75).

Sillni në shtëpinë tuaj këtë dizajn fantastik dhe të rehatshëm të prodhuar në Itali !
Projektuesi : Ramòn Esteve

NB : për të mbrojtur më tej produktin, ne rekomandojmë përdorimin e mbulesës speciale mbrojtëse, të disponueshme sipas kërkesës. Për ta marrë atë, kërkoni një vlerësim në: clienti@viadurini.it

Mirëmbajtja
Për mbrojtje shtesë, ne rekomandojmë përdorimin e mbulesave të përshtatshme në sezonin e dimrit, në mbrëmje ose në rast të shirave të shpeshtë.
Jastëkët në dakron duhet të mbrohen menjëherë në rast shiu për të shmangur formimin e mykut. Lani jastëkët e rrobave me një cikël normal në një temperaturë maksimale prej 40 ° C. Mos i pastroni të thata. Mos e thani pëlhurën me pajisje elektrike dhe mos hekurosni.
Për mirëmbajtjen dhe mbrojtjen e dru tik, rekomandohet të përdorni "çantën tonë të kujdesit të dushkut", e krijuar posaçërisht për pastrimin e sipërfaqeve të dru tikut.

Karakteristikat e kopertinës
Bërë me një bashkuar në 3 shtresa. Dy shtresat e jashtme janë bërë nga propileni dhe kanë një funksion estetik dhe mbrojtës të membranës së brendshme. Membrana e brendshme është pëlhura teknike që bën pjesën më të madhe të punës dhe ka vetitë e përshkueshmërisë së ajrit dhe papërshkueshmërisë.
- Përbërja e pëlhurës: polipropilen
- Pesha e pëlhurës: rreth 170g
- Rezistenca ndaj grisjes (gozhdë): N (MD) 180-standarde EN1210-1
- Rezistenca ndaj depërtimit të ujit: 1200 mm - standardi EN 1928
- përshkueshmëria e ajrit l / (m2-s): standardi EDANA 140.2-99
- Transmetimi i avullit të ujit: Sd vlera m 0,051 - standardi EN 12752
- Mbrojtja nga rrezet UV 500/1000 orë
Larja : ujë dhe sapun, pa makinë ose pastrim kimik.

Talenti është një kompani e dalluar nga krijimtaria dhe inovacioni i saj i kombinuar me traditën . Krijon pajisje shtesë për një produkt aktual të jashtëm , të rafinuar dhe të modës , të cilat pajtojnë në mënyrë të përsosur cilësinë e zejtarisë dhe teknologjinë e industrisë. Talenti hulumton dhe parashikon trendin e tregut, sot ai mburret me një gamë të gjerë të produkteve metalike unike dhe joshëse. Artikujt Talenti i nënshtrohen kontrollit të kujdesshëm të cilësisë dhe vëmendjes së vazhdueshme të detajeve. Shkathtësia është fjala kyçe që përmbledh aftësinë e Talenti për të lëvizur me elegancë brenda dhe jashtë.
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
  • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
  • via del pino 21 - - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.al
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në