Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Coltellerie Berti Convivio thikë palosëse me dorezë bri bori

Kod: 64
lek 22.222,56

madein_italy

- +
Material
Steelelik inox
Masat
22
Koha e dërgimit
5/8 ditë pune nga porosia e vendosur.
Coltellerie Berti
Koltellerie Berti Convivio.
I Convivio: Familja Berti ka bërë thika për më shumë se njëqind vjet, që nga viti 1895. E gjitha filloi me Davidin kur ai hapi punëtorinë e tij të parë në Via dell'Oche në Scarperia, dhe tradita e familjes ka vazhduar pa ndërprerje që nga atëherë: Davidi u pasua nga Severino pastaj Alvaro dhe tani Andrea po mban gjallë traditën e mrekullueshme. Mos harroni, megjithëse, prodhimi i thikave vetëm për të trashëguar një traditë nuk është e mjaftueshme, është e rëndësishme që ta keni bërë atë për ca kohë, vetëm rreth një shekull!
Fundi sipërfaqësor i tehut është pasqyruar me dorë. Prodhuar plotësisht me dorë në sasi të vogla, zejtarët që i fillojnë ato i mbarojnë ato: në secilën teh do të gjeni inicialet e mjeshtrit që i bëri ato. Trajtimi i nxehtësisë gjithashtu përfshin nën-ftohje në -80 ° C në mënyrë që të garantohet kapaciteti maksimal dhe kohëzgjatja e prerjes. Thikat e palosshme, edhe kur bëhen me doreza Plexiglas nuk mund të lahen në makinë larëse enësh. Këshillohet të pastroheni me një leckë të lagur ose nëse është e nevojshme të lani me dorë me ujë (maksimum 40 ° C). Thajeni me kujdes dhe menjëherë pas pastrimit. Isshtë shumë e dobishme herë pas here të lubrifikoni pikën e rrotullimit të tehut me vaj vazelinë.

matjet:
- teh: 10,1 cm
- pesha: 53 gr
- teh çeliku inox
- trajtuar: bri kau

Produkte të shikuara së fundmi