Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Coltellerie Berti Ham i prerë me teh çeliku inox, i bërë në Itali

Kod: 2700
lek 18.518,80

madein_italy

- +
Material
Steelelik inox
Masat
39
Koha e dërgimit
5/8 ditë pune nga porosia e vendosur.
Coltellerie Berti
Coltellerie Berti Ham / slicer i Prosciutto.
Thikë proshutë:
teh fleksibël, thelbësor për prerjen e proshutës dhe viçit të pjekur, që duhen prerë në feta të hollë. Blades janë marrë nga falsifikim të nxehtë me një çekiç për të siguruar një cilësi të mirë të prerjes (goditjet e çekiçit prishen dhe porosisni molekulat e çelikut). Sot ato janë shumë të vlerësuara për pamjen e tyre të bukur dhe elegante. Blutat merren me prerje lazer nga pllaka speciale për prerje çeliku që lejojnë një cilësi shumë të lartë të tehut (madhësia e imët dhe e imët e grurit pa falsifikim). E bërë me tang të plotë, ose teh është një copë e vetme që përshkon të gjithë dorezën.
Fundi sipërfaqësor i tehut është pasqyruar me dorë. Prodhuar plotësisht me dorë në sasi të vogla, zejtarët që i fillojnë ato i mbarojnë ato: në secilën teh do të gjeni inicialet e mjeshtrit që i bëri ato. Trajtimi i nxehtësisë gjithashtu përfshin nën-ftohje në -80 ° C në mënyrë që të garantohet kapaciteti maksimal dhe kohëzgjatja e prerjes. Thikat e palosshme, edhe kur bëhen me doreza Plexiglas nuk mund të lahen në makinë larëse enësh. Këshillohet të pastroheni me një leckë të lagur ose nëse është e nevojshme të lani me dorë me ujë (maksimum 40 ° C). Thajeni me kujdes dhe menjëherë pas pastrimit. Ju lutemi merrni parasysh si më poshtë:
1. Lavatrice e plakjes shpejt plak çdo objekt të larë në të.
2. Sa më i lartë të jetë cilësia, aq më pak tehja do të jetë prej çeliku
3. blades mund të njollohen me njolla të vogla të kuqërremta ose me halos të mëdha kaltërosh:
a. nëse lihet të thahet ose thahet në makinë larëse enësh
b. nëse lihet pista për një kohë të gjatë pas përdorimit
c. nëse uji është i pasur me hekur
4. një larje e mirë e duarve dhe një tharje e kujdesshme pas larjes janë sekreti për t’i mbajtur thikat tuaja në maksimum.
5. larja e duarve dhe tharja e menjëhershme janë MANDATORI për thika me doreza me brirë, dru ose materiale të tjera natyrore.
6. Mos e lani me detergjentë agresivë ose me ujë në temperaturë mbi 60 ° C.

matjet:
- teh 26,1 cm
- pesha: 124 gr.
- teh çeliku inox
- trajtuar: cornotech.

Produkte të shikuara së fundmi