Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Coltellerie Berti Insieme Nakiri thikë me bllok druri të magnetizuar

Kod: 93231
lek 17.717,99

madein_italy

- +
Material
Steelelik inox
Masat
32
Koha e dërgimit
5/8 ditë pune nga porosia e vendosur.
Coltellerie Berti
Coltellerie Berti Insieme Nakiri thikë me bllok druri të magnetizuar, bërë në Itali.
"Insieme" është një patentë Coltellerie Berti: çdo bllok i vetëm prej druri është i pajisur me 4 magnet të fuqishëm neodymium që lejojnë t'i bashkojnë ata së bashku, thjesht duke iu afruar atyre, duke shfrytëzuar forcën magnetike.
Shtë një thikë me origjinë Japoneze që nuk ka një thikë tradicionale përkatëse italiane. Shtë i frikshëm për prerjen e perimeve. Ju me siguri do ta vlerësoni saktësinë e saj!
Fundi sipërfaqësor i tehut është pasqyruar me dorë. Prodhuar plotësisht me dorë në sasi të vogla, zejtarët që i fillojnë ato i mbarojnë ato: në secilën teh do të gjeni inicialet e mjeshtrit që i bëri ato. Trajtimi i nxehtësisë gjithashtu përfshin nën-ftohje në -80 ° C në mënyrë që të garantohet kapaciteti maksimal dhe kohëzgjatja e prerjes. Thikat e palosshme, edhe kur bëhen me doreza Plexiglas nuk mund të lahen në makinë larëse enësh. Këshillohet të pastroheni me një leckë të lagur ose nëse është e nevojshme të lani me dorë me ujë (maksimum 40 ° C). Thajeni me kujdes dhe menjëherë pas pastrimit. Ju lutemi merrni parasysh si më poshtë:
1. Lavatrice e plakjes shpejt plak çdo objekt të larë në të.
2. Sa më i lartë të jetë cilësia, aq më pak tehja do të jetë prej çeliku
3. blades mund të njollohen me njolla të vogla të kuqërremta ose me halos të mëdha kaltërosh:
a. nëse lihet të thahet ose thahet në makinë larëse enësh
b. nëse lihet pista për një kohë të gjatë pas përdorimit
c. nëse uji është i pasur me hekur
4. një larje e mirë e duarve dhe një tharje e kujdesshme pas larjes janë sekreti për t’i mbajtur thikat tuaja në maksimum.
5. larja e duarve dhe tharja e menjëhershme janë MANDATORI për thika me doreza me brirë, dru ose materiale të tjera natyrore.
6. Mos e lani me detergjentë agresivë ose me ujë në temperaturë mbi 60 ° C.

matjet:
- gjatësia e tehut: 19,5 cm
- pesha: 459 gr.
- çelik inox
- dorezë pleksiglas me gozhdë të kuq.

Produkte të shikuara së fundmi