Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Coltellerie Berti L'ussaro sul tetto shpatë sabrage, e bërë në Itali

Kod: 199
lek 35.836,38

madein_italy

- +
Material
Steelelik inox
Masat
49
Koha e dërgimit
5/8 ditë pune nga porosia e vendosur.
Coltellerie Berti
Coltellerie Berti L'ussaro sul tetto
Shpata Sabrage L'Ussaro sul Tetto : Me këtë motiv të drejtpërdrejtë, Napoleon Bonaparte bëri thirrje për përdorimin e shampanjës janë fushatat e tij evropiane, dhe natyrisht oficerët e tij menjëherë u pajtuan. Kjo është arsyeja pse - na është thënë - Hussars, kalorësia e lehtë franceze e cila luajti një pjesë të tillë në ato periudha historike, shpiku një metodë të shpejtë për hapjen e shisheve të shampanjës, të njohur si "Sabrage": një goditje e vendosur e saberit vetëm nën qafën e shisheve. Gjashtë atmosferat brenda shishe do të flaknin tapën dhe fundin e shishes, pa lënë asnjë copë gotë të futet brenda.
Fundi sipërfaqësor i tehut është pasqyruar me dorë. Prodhuar plotësisht me dorë në sasi të vogla, zejtarët që i fillojnë ato i mbarojnë ato: në secilën teh do të gjeni inicialet e mjeshtrit që i bëri ato. Trajtimi i nxehtësisë gjithashtu përfshin nën-ftohje në -80 ° C në mënyrë që të garantohet kapaciteti maksimal dhe kohëzgjatja e prerjes. Thikat e palosshme, edhe kur bëhen me doreza Plexiglas nuk mund të lahen në makinë larëse enësh. Këshillohet të pastroheni me një leckë të lagur ose nëse është e nevojshme të lani me dorë me ujë (maksimum 40 ° C). Thajeni me kujdes dhe menjëherë pas pastrimit. Ju lutemi merrni parasysh si më poshtë:
1. Lavatrice e plakjes shpejt plak çdo objekt të larë në të.
2. Sa më i lartë të jetë cilësia, aq më pak tehja do të jetë prej çeliku
3. blades mund të njollohen me njolla të vogla të kuqërremta ose me halos të mëdha kaltërosh:
a. nëse lihet të thahet ose thahet në makinë larëse enësh
b. nëse lihet pista për një kohë të gjatë pas përdorimit
c. nëse uji është i pasur me hekur
4. një larje e mirë e duarve dhe një tharje e kujdesshme pas larjes janë sekreti për t’i mbajtur thikat tuaja në maksimum.
5. larja e duarve dhe tharja e menjëhershme janë MANDATORI për thika me doreza me brirë, dru ose materiale të tjera natyrore.
6. Mos e lani me detergjentë agresivë ose me ujë në temperaturë mbi 60 ° C.

matjet:
- teh: 35,9 cm
- pesha: 639 gr.
- teh çeliku inox
- doreza: Plexiglat e kuqe

Produkte të shikuara së fundmi