Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Coltellerie Berti Thikë Senese me dorezë bri kau dhe teh çeliku

Kod: 59
lek 21.521,85

madein_italy

- +
Material
Steelelik inox
Masat
19
Koha e dërgimit
5/8 ditë pune nga porosia e vendosur.
Coltellerie Berti
Coltellerie Berti Senese.
I Senesi:
Dorezë e thjeshtë me thikë dhe pranverë e thjeshtë. Nga familja Fiorentino, pa shiritin ose butonin në dorezë. Njihet gjithashtu si thika skimitare dhe e vlerësuar nga punëtorët e fermave, veçanërisht Tuscans për shkak të formës së saj të guximshme të ngjashme me Fiorentino më elegante. Ishte gjithashtu më e lirë të prodhohej dhe kështu kushtonte më pak.
Fundi sipërfaqësor i tehut është pasqyruar me dorë. Prodhuar plotësisht me dorë në sasi të vogla, zejtarët që i fillojnë ato i mbarojnë ato: në secilën teh do të gjeni inicialet e mjeshtrit që i bëri ato. Trajtimi i nxehtësisë gjithashtu përfshin nën-ftohje në -80 ° C në mënyrë që të garantohet kapaciteti maksimal dhe kohëzgjatja e prerjes. Thikat e palosshme, edhe kur bëhen me doreza Plexiglas nuk mund të lahen në makinë larëse enësh. Këshillohet të pastroheni me një leckë të lagur ose nëse është e nevojshme të lani me dorë me ujë (maksimum 40 ° C). Thajeni me kujdes dhe menjëherë pas pastrimit. Isshtë shumë e dobishme herë pas here të lubrifikoni pikën e rrotullimit të tehut me vaj vazelinë.

matjet:
- teh: 8,29 cm
- pesha: 84 gr
- teh çeliku inox
- trajtuar: bri kau

Produkte të shikuara së fundmi