Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Coltellerie Berti Zuava Severino thikë çeliku, e punuar me dorë në Itali

Kod: 58
lek 27.327,75

madein_italy

- +
Material
Steelelik inox
Masat
19
Koha e dërgimit
5/8 ditë pune nga porosia e vendosur.
Coltellerie Berti
Koltellerie Berti Zuava severino.
Le Zuave:
Me ju gjithmonë, ashtu si në ditët e vjetra. Shoku i besueshëm i xhepit është përsëri me ju. Një i preferuar i Severino Berti i cili kurrë nuk la shtëpinë e tij pa të. Një thikë e gatshme për çdo gjë nga hapja e letrave të bankave, prerja e telave të parcelave dhe përfundimi i litarit të prerjes. Një thikë e fortë e vendosur në një pllakë bronzi sipas traditës. Në përdorim në Scarperia rreth fillimit të shekullit të 20-të. Rilindja e një tradite të kaluar, e largët por akoma e pranishme.   Fundi sipërfaqësor i tehut është pasqyruar me dorë. Prodhuar plotësisht me dorë në sasi të vogla, zejtarët që i fillojnë ato i mbarojnë ato: në secilën teh do të gjeni inicialet e mjeshtrit që i bëri ato. Trajtimi i nxehtësisë gjithashtu përfshin nën-ftohje në -80 ° C në mënyrë që të garantohet kapaciteti maksimal dhe kohëzgjatja e prerjes. Thikat e palosshme, edhe kur bëhen me doreza Plexiglas nuk mund të lahen në makinë larëse enësh. Këshillohet të pastroheni me një leckë të lagur ose nëse është e nevojshme të lani me dorë me ujë (maksimum 40 ° C). Thajeni me kujdes dhe menjëherë pas pastrimit. Isshtë shumë e dobishme herë pas here të lubrifikoni pikën e rrotullimit të tehut me vaj vazelinë.

matjet:
- teh: 8,3 cm
- pesha: 133 gr
- teh çeliku inox
- trajtuar: amourette

Kombinim i rekomanduar

Produkte të shikuara së fundmi