Darka e Krishtlindjeve e vendosur në Porcelani të Dekoruar 18 Copë - Melchiorre

 • Kod: MELCHIORRE
lek 14.452,58 lek 20.233,60 -29%
Material Porcelani
Koha e dërgimit 7 ditë pune
Shërbim darke për Krishtlindje për 6 persona në porcelan me zbukurime skandinave.
Shërbimi përbëhet nga:
 • 6 pllaka të sheshta: 26.5 Ø orë. 2 cm
 • 6 pllaka të thella: Ø 20 x orë. 5 cm
 • 6 pjata frutash: Ø 19 x orë. 2 cm
Çdo vit, në këtë periudhë, vendosja dhe dekorimi i tryezës së Krishtlindjes me shije dhe përsosje bëhet i domosdoshëm. Kjo është një detyrë e rëndësishme: jo vetëm për një çështje estetike dhe modeli, por edhe për sa i përket krijimit të një atmosfere të duhur : befasia e mysafirëve, evokimi i shpirtit familjar, transmetimi i gëzimit dhe ngrohtësisë janë pikat e forta të tryezës.
Për këtë është thelbësore t'i kushtohet vëmendje edhe detajeve më vogla , të cilat mund të bëjnë ndryshimin në kërkimin e një elegance autentike dhe të veçantë.

Ky shërbim darkë për Krishtlindje mishëron Krishtlindjen tradicionale në dekorimet e tij , atë të fshatrave veriore, me xhupa të ngrohtë dhe gota të tejmbushura me çokollatë të nxehtë.
Çdo pjesë e koleksionit kontribuon në krijimin e magjisë së Krishtlindjes , e cila me atmosferën e saj të magjepsur gëzon të gjithë familjen.

Karakteristikat teknike:
 • Bërë prej porcelani
 • 6 vende tavoline
 • Përdoret në mikrovalë
 • I sigurt për larjen e enëve
Pse të zgjidhni porcelani?
Porcelani është një material i çmuar qeramik në gjendje të ofrojë zgjidhjen e duhur për çdo nevojë, është sinonim i lehtësisë dhe shkathtësisë.
Karakteristika e tij kryesore është funksionaliteti: ai përdor pjata porcelani në çdo rast të tilla si drekë, darkë, bruch ose një parti.
Format dhe ngjyrat e tij të ndryshme janë në gjendje të përshtaten me çdo kontekst, duke rezultuar shumë moderne, e thjeshtë dhe minimale pa kufizuar zgjedhjen e detajeve elegante, dekorimeve të rafinuara dhe
përfundime të çmuara .
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • Piva IT 04187360401
 • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
 • du lundi au veredi 8.30-17.00
 • via del pino 21 - - 47822
 • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
 • info@viadurini.al
 • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
 • Mimet e cituara janë përfshirë TVSH-në