Darkë darke prej porcelani dritë blu ose blu 18 copë - Avion

 • Kod: AVION
lek 16.594,98 lek 19.523,51 -15%
Material Porcelani
Koha e dërgimit 7 ditë pune

Enë darke e vendosur në porcelan të bardhë me zbukurime blu ose blu tipike të artit turk, 18 copë.

Një tryezë e frymëzuar nga gadishulli Bodrum për t’i dhënë darkës ndjenjën e katapultimit në madhështinë e ngjyrës blu, përmes dekorimeve gjeometrike që kujtojnë artin turk .
Në fakt, me këtë set pjatash do të jetë e mundur të udhëtosh në gadishull pa lënë kurrë tryezën. Një linjë që përmban thelbin e traditës artizane Turke, duke i dhënë asaj një origjinalitet në të njëjtën kohë dhe që përfaqëson kombinimin perfekt të përfundimeve të çmuara dhe elegancën e figurave gjeometrike magnetike që bien në mënyrë të përkryer në sipërfaqen e lëmuar të porcelanit më të mirë .
Për më tepër, referencat orientale, saktësia e moduleve gjeometrike dhe ngjyrat e ndritshme do të jenë në gjendje të magjepsin edhe mysafirët më të kërkuar, duke i dhënë një notë të veçantë orientale pjatave.

Përfundon në dispozicion:
 • drita blu
 • blu
Karakteristikat teknike:
 • Bërë prej porcelani
 • 6 vende tavoline në 6 zbukurime të ndryshme në të njëjtën pako
 • Shërbimi përbëhet nga 6 pjata të sheshta, 6 pjata supash, 6 pjata frutash
 • Pllakë e sheshtë: Ø 27 x orë. 2.5 cm
 • Pllaka supë: Ø 20,5 x orë. 4,5 cm
 • Pjatë frutash: Ø 19 x orë. 2.5 cm
 • Përdoret në mikrovalë
 • I sigurt për larjen e enëve

Pse të zgjidhni porcelani?
Porcelani është një material i çmuar qeramik në gjendje të ofrojë zgjidhjen e duhur për çdo nevojë, është sinonim i lehtësisë dhe shkathtësisë.
Karakteristika e tij kryesore është funksionaliteti: përdorni pjatat prej porcelani në çdo rast të tilla si drekë, darkë, bruch ose një parti.
Format dhe ngjyrat e tij të ndryshme janë në gjendje të përshtaten me çdo kontekst, duke rezultuar shumë moderne, e thjeshtë dhe minimale pa kufizuar zgjedhjen e detajeve elegante, dekorimeve të rafinuara dhe përfundimeve.
i çmuar
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • Piva IT 04187360401
 • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
 • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
 • via del pino 21 - - 47822
 • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
 • info@viadurini.al
 • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
 • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në