Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Design Pineapple Paperweight në mermer të bardhë Carrara Made in Italy - Arta

Kod: ARTA
lek 8.073,50 lek 10.864,36 -26%

madein_italy

- +
Material
mermer
Koha e dërgimit
7-10 ditë pune për produktin në magazinë / 4 javë për produkte jo në magazinë
Gjatësia (cm)
23
Thellësia (cm)
8
Lartësia (cm)
2
Viadurini Living

Pesha e letrës në formë ananasi në mermer të bardhë Carrara Prodhuar në Itali.

Peshë e vogël letre e karakterizuar nga forma e veçantë e ananasit e bërë prej mermeri të bardhë Carrara . Punuar me dorë nga profesionistë të specializuar për breza në përpunimin e mermerit. Isshtë një copë unike pasi çdo bllok mermeri i përdorur ndryshon nga të tjerët për venat dhe nuancat.
Mermeri i bardhë Carrara i përdorur vjen nga gurorja Poggio Silvestre, një burim mermeri me cilësi të parë të klasifikuar që nga shekulli i kaluar.
Ky objekt ofron një prekje të veçantë në shtëpinë tuaj.
Duke qenë një artikull unik i punuar me dorë nga artizanët italianë, i specializuar për breza në përpunimin e mermerit, ndryshimet e lehta të formës, ngjyrës dhe madhësisë do të konsiderohen një garanci e një krijimi artizanal .
Mirëmbajtja : mos përdorni limon, uthull ose detergjentë gërryes. Pastroni vetëm me ujë dhe sapun natyral (siç është sapuni Marsejë) dhe një leckë e butë.
Isshtë një gur natyral që tenton të njolloset, por kjo është pjesë e veshjes natyrale të produktit.

Produkte që mund t'ju interesojnë

Produkte të shikuara së fundmi