Made in Italy

Divan 3 vendësh me kolltuk të kthyeshëm të gadishullit Prodhuar në Itali - Alsace

 • Made in Italy
 • Kod: ALSAZIA1
Lekë 251,652 Lekë 279,614 -10%
Material Indi
Koha e dërgimit 30/45 ditë pune
Gjatësia (cm) 236
Thellësia (cm) 188
Lartësia (cm) 84

Divan dhomen e ndjenjes 3 vendesh me kolltuk reversibël gadishull Prodhuar në Itali.

Divan 3-vendësh i dhomës së ndenjes tërësisht i prodhuar në Itali me mbulesë të lëvizshme në pëlhurë ngjyrë gri pëllumb i kompletuar me kolltuk të kthyeshëm gadishullor që mund të pozicionohet djathtas ose majtas të divanit ose mund të zhvendoset në mënyrë të pavarur. Struktura është prej druri bredhi dhe chipboard me mbushje poliuretani, e mbuluar me një veshje mbrojtëse prej pëlhure . Sistemi i sustave përdor breza elastikë të ndërthurur, jastëkët e sediljeve janë të mbushura me shkumë poliuretani ndërsa jastëkët e shpinës janë të përziera.

Minimalizmi dhe esencialiteti janë tiparet kryesore të këtij elementi arredimi për ambientin e ndenjes që mishëron komoditetin dhe funksionalitetin së bashku me një dizajn të gjithanshëm dhe të rafinuar . Estetika e tij ndikohet nga forma dhe linja të thjeshta që e bëjnë atë një divan ideal për të kompletuar çdo dhomë ndenjeje me një stil bashkëkohor në një mënyrë elegante dhe të matur, duke ofruar një sipërfaqe të butë dhe mikpritëse në të cilën mund të kaloni momentet tuaja të dedikuara për relaks.

Realizimi i tij vjen nga një proces prodhimi 100% Made in Italy nëpërmjet përdorimit të lëndëve të para me cilësi të lartë, të përzgjedhura për të siguruar një produkt final cilësor , të punuar në mënyrë perfekte dhe me vëmendje në detajet më të vogla. Rezultati është një divan i butë , i këndshëm dhe funksional i dhomës së ndenjes, i karakterizuar nga një strukturë solide dhe e qëndrueshme me qëndrueshmëri të shkëlqyer.

Dimensionet:
 • divan: E 236 x P 93 x H 84 cm;
 • kolltuk: W 95 x 90 x L 70 cm.
NB Jastëkët dekorativë nuk janë të përfshirë, na kontaktoni për më shumë informacion. Tapiceri i divanit është i disponueshëm në një gamë të gjerë pëlhurash dhe ngjyrash të ndryshme.
Na kontaktoni për më shumë informacion ose për një ofertë duke përdorur formularin " Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • Aicel
 • Confindustria
 • Sectigo
 • Sonosicuro
 • Sole 24ore
 • La Repubblica
 • Corriere della Sera