Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Divan i jashtëm Pascal 3 vendesh nga Talenti, në alumin dhe pëlhurë

Kod: DIVPASCAL
lek 792.104,28

madein_italy

- +
Masat
L270 x P 110 x H 80, mbështetëse armësh 70 cm, ulëse H 43 cm
Designer
Marco Acerbis
Koha e dërgimit
15 ditë pune
Materiali bazë
alumini
Materiali i ulëses
pëlhurë
Talenti
Divan në natyrë Pascal 3 vendësh nga Talenti
Divan i koleksionit Pascal karakterizohet nga një strukturë alumini dhe sedilje në pëlhurë të lëvizshme, e mbushur me shkumë të thatë. Struktura e divanit është një shprehje e mjeshtërisë në përpunimin e këtij materiali: korniza metalike e palosur në të vërtetë sugjeron butësi dhe delikatesë në divan. Krahët prej druri ngrohin modelin dhe luajnë si një element kontrasti.

Alumini : falë shkrirjes së disa lidhjeve të aluminit, produkti merr qëndrueshmëri më të madhe. Karakterizohet gjithashtu nga trajtimi i lehtë dhe rezistenca ndaj ndryshkut. është një material me cilësi të lartë dhe lejon arritjen e rezultateve më të larta cilësore dhe estetike. Mirëmbajtja: për ta mbajtur produktin në gjendje të mirë për një kohë të gjatë, rekomandohet një pastrim korrekt periodik, veçanërisht shpesh në vendet që karakterizohen nga lagështia e lartë dhe klima detare. Rekomandohet pastrimi i sipërfaqeve me një leckë të butë, duke përdorur ujë ose detergjentë neutralë. Ekspozimet e zgjatura dhe të pandërprera ndaj rrezatimit intensiv UV ose temperaturave shumë të ulëta mund të ndikojnë në karakteristikat fillestare të veshjes estetike me ngjyrë të bërë nga poliestër. Ne rekomandojmë pastrimin dhe ruajtjen e produkteve në vende të mbrojtura gjatë periudhave të mos përdorimit të zgjatur dhe dimrit.

Në dispozicion në variantet e mëposhtme:
- strukturë e bardhë, jastekë gri të errët (pëlhurë akrilike 100% e papërshkueshme nga uji)
- strukturë e bardhë, jastëkë gri të bardhë-të lehta (pëlhurë akrilike 100%, i papërshkueshëm nga uji)
- strukturë e bardhë, jastëkë ngjyrë bezhë melange (pëlhurë 100% PP)
- struktura e grafit, jastekë gri të errët (pëlhurë akrilike 100% e papërshkueshme nga uji)
- struktura e grafit, jastekë gri të bardhë-të lehta (pëlhurë akrilike 100%, i papërshkueshëm nga uji)
- struktura e grafit, jastëkët bezhë melange (pëlhurë 100% PP)

Dhurojini vetes një dizajn ekskluziv mobiljesh kopshti, të bërë me materiale me cilësi të lartë. Koleksioni Pascal, i projektuar nga Marco Acerbis, eksploron botën e metaleve, duke punuar, përkulur dhe formësuar ato për të dhënë një ndjenjë të butësisë së këndshme dhe lehtësisë së papritur. Fletët e përpunuara të kujtojnë velat e ngritura në erë nga era. Aspekti i prekshëm i produktit studiohet në detaje: mbështetësja prej druri e ngroh atë dhe e bën atë të këndshëm për tu prekur.

Ne jemi shitës zyrtarë të Talenti, prandaj mund t'ju furnizojmë me çdo artikull të kësaj marke. Na kontaktoni për informacion.
NB: Për mbrojtje shtesë rekomandohet përdorimi i mbulesave përkatëse në sezonin e dimrit, në mbrëmje ose në rast të shirave të shpeshtë. Na kontaktoni për një vlerësim.

Produkte të shikuara së fundmi