Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Divan i madh në natyrë me tendë, dizajn modern, Arena nga Varaschin

Kod: ARENADIV
lek 784.596,65
- +
Material
Pëlhurë dhe alumin
Masat
L205 x P224 x H83 cm Lartësia e sediljes 32 cm
Koha e dërgimit
30 ditë pune
Varaschin
Modeli Varaschin Arena divan rrethor me kapuç për natyrë
Arena është një divan i madh projektues, i destinuar të bëhet protagonist i mjedisit në të cilin futet. Stri karakterizohet nga linja rrethore, sinuse dhe të buta. Jastëkët, të përbërë nga materiale cilësore, ofrojnë rehati optimale, të kombinuara me cadrën praktike.
Falë standardeve të larta të cilësisë që drejtojnë prodhimin e tij dhe përvojës së fortë në sektorin e ndërmarrjeve Varaschin, divan Arena është një pjesë e mobiljeve që do të zgjasë me kalimin e kohës, duke ruajtur karakteristikat e tij funksionale dhe estetike.

Struktura është bërë nga fije sintetike të endura me dorë dhe me një kornizë alumini të veshur me pluhur të bardhë. Jastekët janë të lëvizshëm.
Zgjidhni nga menyja rënëse llojin e veshjes së dëshiruar. Përveç atyre të propozuara, është në dispozicion një mostër e madhe e pëlhurave të tapiceri. Për informacion dhe / ose citate shkruani në klienti@viadurini.it.

Mirëmbajtja: Kërkohet mirëmbajtje e kujdesshme për të siguruar qëndrueshmëri dhe integritet të produktit. Produkti është krijuar për t’i bërë ballë shiut dhe diellit, por është e nevojshme ta mbroni atë në rast të kushteve të motit të pafavorshëm si akulli, breshri, ndryshimet e temperaturës, lagështia, këmbëngulja, nxehtësia e ftohtë.
Në mbrëmje, në dimër ose në rast shiu të shpeshtë, është e nevojshme të mbroni produktin me mbulesat e duhura . Nëse dëshironi t'i blini ato, shkruani në klienti@viadurini.it.
Për produktet e aluminit dhe çelikut, edhe nëse mbrohen nga trajtime dhe përfundime të përshtatshme për përdorim në natyrë, është thelbësore të parandaloni që uji të ngecë brenda vetë produktit.
Në fakt, të gjitha artikujt paraqesin perforacione teknike të nevojshme për aplikimin e trajtimeve dhe përfundimeve mbrojtëse. Futja e ujit në ato vrima dhe stanjacioni i tij mund të shkaktojnë ndryshk në pjesët e brendshme të tubave.

Divani i kopshtit Arena gjithashtu mund të përdoret në ambiente detare , në kushte të kripura ose pishina. Në këto raste është e nevojshme të lani produktin çdo javë me shumë ujë të freskët, në mënyrë që të eliminohen mbetjet e kripës që depozitohen në strukturat, duke i shkatërruar ato.

Viadurini është një tregtar zyrtar dhe ne mund t'ju furnizojmë me të gjitha produktet e koleksionit Varaschin. Na kërkoni këshilla ose na kontaktoni për të zbuluar çmimin e personalizuar!

Produkte të shikuara së fundmi