Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Dielli i projektimit në natyrë Moon ALU nga Talenti, në kordon dhe alumin

Kod: MOONALU-DIVANO
lek 262.066,09
- +
Masat
L 180 x P 81 x H 66, H seduta 37 cm
Designer
Cristian Visentin
Koha e dërgimit
15 ditë pune
Materiali bazë
alumini dhe kordoni sintetik
Materiali i ulëses
pëlhurë
Talenti
Divan modern i kopshtit në litar, alumin dhe pëlhurë Moon Alu nga Talenti
Divani në koleksionin Moon Alu ka një strukturë kordoni alumini dhe sintetik dhe jastëkë të heqshëm të pëlhurave, të mbushur me shkumë të thatë. Dizajni i saj frymëzohet nga Hëna: forma e lakuar e mbështetëses mbështetëse është një gjysmë hënë. Struktura e aluminit është e mbuluar me një endje të litarëve sintetikë që i japin artikullit lëvizje dhe butësi.
Litar sintetik: bishtalec i dyfishtë i ndërtuar me një bërthamë poliesteri dhe mbulesë propileni me shumë filamente. Fibra e jashtme e së cilës është e përbërë është e papërshkueshme nga uji dhe rezistente ndaj rrezeve UV. Pastroni me produkt neutral dhe leckë jo gërryes.
Alumini: falë shkrirjes së disa lidhjeve të aluminit, produkti merr soliditet më të madh. Karakterizohet gjithashtu nga trajtimi i lehtë dhe rezistenca ndaj ndryshkut. është një material me cilësi të lartë dhe lejon të arrijë rezultatet më të larta cilësore dhe estetike.
Mirëmbajtja: për ta mbajtur produktin në gjendje të mirë për një kohë të gjatë, rekomandohet pastrimi periodik i saktë, veçanërisht në vendet me lagështi të lartë dhe klimë detare. Rekomandohet të pastroni sipërfaqet me një leckë të butë, duke përdorur ujë ose pastrues neutral. Ekspozimi i zgjatur dhe i vazhdueshëm ndaj rrezatimit UV intensiv ose temperaturave shumë të ftohta mund të ndikojnë në karakteristikat fillestare të veshjes me ngjyrë të Estetitco të bërë nga poliesteri. Ne rekomandojmë pastrimin dhe ruajtjen e produkteve në vendet e strehuara gjatë periudhave të zgjatura dhe dimërore të pasivitetit.

Në dispozicion në variantet e mëposhtme:
- strukturë në alumin të bardhë dhe litar gri të lehta, ulëse të lehta gri vendesh (pëlhurë 100% olefyn i papërshkueshëm nga uji)
- kornizë alumini grafit dhe litar gri të errët, vend gri të errët (100% pololefinik FR pëlhurë FR, klasa 1 e ndezshme)
Ju lutemi Vini re: Jastëkët dekorativë nuk janë përfshirë në çmim. Zgjidhni më të mirën për të dekoruar kopshtin tuaj, tarracën ose zonën pishinë. Koleksioni Moon Alu projektuar nga Cristian Visentin për Talenti. Karakterizohet nga forma elegante dhe sinuse. Ajo tërheq frymëzim nga koleksioni i mëparshëm, i bërë me dru tik, të cilin e zëvendëson me alumin, një material më të ndritshëm; praktike dhe e qëndrueshme. Linjat e kthjellta janë të bashkuara nga mbushja e butë dhe propozimet në hije të ndryshme gri, duke e bërë këtë mobilje të përshtatshme për çdo lloj mobilie. Karrige shumë funksionale, sofas dhe tavolina, me një sharm të përjetshëm.

Ne jemi shitës zyrtarë Talenti, kështu që ne mund t'ju furnizojmë me çdo send të kësaj marke. Na kontaktoni për informacion.
NB: Për mbrojtje shtesë ne rekomandojmë të përdorni kapakët e duhur në sezonin e dimrit, në mbrëmje ose me reshje të shpeshta shiu. Na kontaktoni për një vlerësim.

Produkte të shikuara së fundmi