Made in Italy

Divan lëkure Faux në pritje të modelit modern të bërë në Itali Ennio

  • Made in Italy
  • Kod: ENNIO2
lek 181.641,87 lek 213.696,31 -15%
Material Lëkurë faux
Masat Gjerësia totale 136 cm x Thellësia 81 cm x H.tot 80 cm x h. ulur 41 cm x h.armrests 61 cm
Koha e dërgimit 2 javë pune
Lëkurë pritjeje prej lëkure Faux e bërë në Itali të dizajnit Ennio
Ennio është një divan i pritjes prej lëkure faux, i bërë në Itali në dispozicion në ngjyra të ndryshme: të bardha, rërë, të kuqe, bordeux, blu, gri dhe të zezë.

Karakterizohet nga një strukturë e mbështetëses në dru të ngurtë, me dimensione 50 x 50 mm, i kompletuar me trarëve të përforcimit qendror dhe panele të forta; për më tepër, pjesa e prapme ka një bllok të shtruar me shkumë poliuretani të papërshkueshëm nga zjarri me një trashësi 120 mm dhe një densitet prej 25 kg / m3.

Struktura e sediljes përbëhet nga një kornizë e fortë druri bredhi, me madhësi 90 x 23 mm, me qoshe përforcimi. Mbushja e sediljes është gjithashtu në poliuretani të zgjeruar, të prerë nga një bllok, i papërshkueshëm nga zjarri, me një trashësi 120 mm dhe densitet prej 30 kg / m3. Vendi është i kompletuar edhe me shirita elastikë.

Ennio ka përveç kësaj dy shirita MDF me trashësi 25 mm, të mbushur me shkumë poliuretani rezistent ndaj zjarrit, i papërshkueshëm nga zjarri, me një trashësi 25 mm dhe dendësi 40 kg / m3.
E veçanta e kësaj divan është e përfaqësuar nga këmba e saj, e ngjashme me një pllakë çeliku me trashësi 8 mm dhe gjerësi 50 mm, e pikturuar me pluhurat epoksi me një përfundim kromi.

Këmbë mbështetëse fantastike dhe dizajni i tij unik dhe origjinal bëjnë të mundur kombinimin e tij si në mjediset shtëpiake ashtu edhe në ato me kontratë.

Shënim: Ennio është divan i një mijë shanseve, kështu që është lehtësisht i përshtatshëm. Shkruani në info@viadurini.co.uk dhe kërkoni më shumë informacion dhe citime të personalizuara.

Mateterial:
- SHTETI CAT.B
Pesha 728gr
Përbërja 69% PVC - 20% PL - 10% COT - 1% PU
Rezistenca ndaj gërryerjes EN ISO 5470: 50,000 cikle
Rezistencë e fërkimit ndaj UNI EN ISO 105-X12: 4/5 (hije gri)
Shpejtësia e dritës UNI EN ISO 105-B02: 6 (hije blu)
Forca e tensionit UNI EN ISO 1421: 500 N-290 N me gome të përshtatshme

Paralajmërimet:
Ngjyrat e lehta nuk guxojnë të vihen në kontakt me pëlhura dhe artikuj të trajtuar me ngjyra që nuk janë të fiksuara ose me qëndrueshmëri të dobët të ngjyrave, në mënyrë që të shmangen njollat dhe halot që nuk mund të garantojmë pastrim.
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
  • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
  • via del pino 21 - - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.al
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në