Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Divan me dizajn të jashtëm Moon Alu Talenti, në litar dhe alumin

Kod: MOONALU-DIVANO
lek 314.069,47
- +
Masat
L 180 x P 81 x H 66, vendesh 37 H
Designer
Cristian Visentin
Koha e dërgimit
15 ditë pune
Materiali bazë
litar alumini dhe sintetik
Materiali i ulëses
pëlhurë
Talenti
Divan modern kopshti në litar, alumin dhe pëlhurë Moon Alu nga Talenti
Divan i koleksionit Moon Alu ka një strukturë litari alumini dhe sintetik dhe jastekë të lëvizshëm në pëlhurë, të mbushura me shkumë të thatë.
Dizajni i saj është frymëzuar nga hëna: forma e lakuar e mbështetëses kujton atë të një gjysmë hëne. Struktura e aluminit është e mbuluar me një endje litarë sintetikë që i japin lëvizje dhe lehtësi artikullit.

Litar sintetik : bishtalec i dyfishtë i ndërtuar me bërthamë poliesteri dhe mbulesë propileni me shumë fije. Fibra e jashtme nga e cila është e përbërë është e papërshkueshme nga uji dhe rezistente ndaj rrezeve UV. Pastroni me një produkt neutral dhe një leckë jo-gërryese.
Alumini : falë shkrirjes së disa lidhjeve të aluminit, produkti merr qëndrueshmëri më të madhe. Karakterizohet gjithashtu nga trajtimi i lehtë dhe rezistenca ndaj ndryshkut. është një material me cilësi të lartë dhe lejon arritjen e rezultateve më të larta cilësore dhe estetike. Mirëmbajtja: për ta mbajtur produktin në gjendje të mirë për një kohë të gjatë, rekomandohet një pastrim korrekt periodik, veçanërisht shpesh në vendet që karakterizohen nga lagështia e lartë dhe klima detare. Rekomandohet pastrimi i sipërfaqeve me një leckë të butë, duke përdorur ujë ose detergjentë neutralë. Ekspozimet e zgjatura dhe të pandërprera ndaj rrezatimit intensiv UV ose temperaturave shumë të ulëta mund të ndikojnë në karakteristikat fillestare të veshjes estetike me ngjyrë të bërë nga poliestër. Ne rekomandojmë pastrimin dhe ruajtjen e produkteve në vende të mbrojtura gjatë periudhave të mos përdorimit të zgjatur dhe dimrit.

Në dispozicion në variantet e mëposhtme:
- strukturë alumini të bardhë dhe litar gri të lehta, sedilje gri të lehta melange (pëlhurë olefyn 100% ujë i neveritshëm)
- struktura e aluminit grafit dhe litari gri i errët, sedilja gri e errët (pëlhurë 100% poliolefine FR, e ndezshme e klasës 1)
JU LUTEM SHENIM: jastekë dekorativë nuk përfshihen në çmim

Zgjidhni më të mirën për të furnizuar zonën tuaj të kopshtit, tarracës ose pishinës. Koleksioni Moon Alu i dizenjuar nga Cristian Visentin për Talenti karakterizohet nga forma elegante dhe të sinusit. Isshtë frymëzuar nga koleksioni i mëparshëm, i bërë nga druri dru tik, të cilin e zëvendëson me alumin, një material më praktik dhe më rezistent. Linjat esëll vendosen krah për krah me mbushje të butë dhe propozohen në hije të ndryshme gri, duke i bërë këto mobilje të përshtatshme për çdo lloj mobilje. Kolltuqe, divane dhe tavolina shumë funksionale, me një hijeshi të përjetshme.

Ne jemi shitës zyrtarë të Talenti, prandaj mund t'ju furnizojmë me çdo artikull të kësaj marke. Na kontaktoni për informacion.
NB: Për mbrojtje shtesë rekomandohet përdorimi i mbulesave përkatëse në sezonin e dimrit, në mbrëmje ose në rast të shirave të shpeshtë. Na kontaktoni për një vlerësim.

Produkte që mund t'ju interesojnë

Produkte të shikuara së fundmi