Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Divan modern i kopshtit Cliff Talenti, nga Ludovica & Roberto Palomba

Kod: DIVANOCLIFF
lek 829.742,49

madein_italy

- +
Masat
L268 x P 100 x H 90 cm; altezza seduta 38 cm
Designer
Ludovica & Roberto Palomba
Koha e dërgimit
15 ditë pune
Materiali bazë
kordoni sintetik
Materiali i ulëses
pëlhurë
Talenti
Divan i dizajnit në koleksionin e shkëmbit nga Talenti, i dizajnuar nga Ludovica & Roberto Palomba
Divani Cliff ka një strukturë të bërë nga kordoni sintetik dhe jastekët e rrobave të heqshme me mbushje shkumë të thatë. Kordoni sintetik është një material i përbërë nga një bishtalec i dyfishtë i ndërtuar me një bërthamë poliesteri dhe një mbulesë propileni me shumë filamente. Fibra e jashtme e së cilës është e përbërë është e papërshkueshme nga uji dhe rezistente ndaj ultravioletit.
Divani është i disponueshëm në kombinimet e mëposhtme:
- struktura e kordonit beige, jastëk beige (100% pëlhurë PP)
- struktura e kordonit beige, jastëk jeshil (100% pëlhurë PP)
- struktura e kordonit të errët të kordonit, jastëk gri i errët (pëlhurë akrilike 100%, ujë i papërshkueshëm nga uji)

Jepini vetes një mobilje kopsht me dizajn ekskluziv, të bërë me materiale me cilësi të lartë. Koleksioni Cliff është luajtur në përzierjen e materialeve të ndryshme, të lindura nga hulumtimi për gjuhë gjithnjë të reja. Shtë sinonim me shkathtësi të madhe. Detajet, të bëra me litarë të ndërthurur detarë dhe pëlhura me motive gjeometrike, krijojnë një ndjenjë të gjallërimit; me një prekje superglamour. Shumëllojshmëria e kromatikut e kombinuar me modularitetin e strukturave ajo lejon të sistemoni elementët në liri absolute, duke gjeneruar mundësi të pafundme të kombinimit. Modulet në versionin e litarit të endur kanë një strukturë tubi metalik, të pikturuar në të njëjtën ngjyrë si pëlhura e jastëkëve dhe kordonit. Në elementët e rrobave struktura është e fshehur.
Struktura është bazë në alumin të veshur me pluhur në grafit, ndërsa mbështetëset e pasme, të cilat gjithashtu përbëhen nga një strukturë e brendshme në alumin, janë të mbuluara me një gërshetim të litarëve të pëlhurës sintetike ose me mbulesë pëlhure të lëvizshme.

Ne jemi shitës zyrtarë të talenteve, kështu që ne mund t'ju furnizojmë me çdo send të kësaj marke. Na kontaktoni për informacion.
NB: Për mbrojtje shtesë ne rekomandojmë përdorimin e kapakëve të duhur në sezonin e dimrit, në mbrëmje ose në rast shiu të shpeshtë. Kontaktoni me ne për një citat të princave.

Produkte të shikuara së fundmi