Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Divan modern kopsht Cliff Talenti, nga Ludovica & Roberto Palomba

Kod: DIVANOCLIFF
lek 994.337,36

madein_italy

- +
Masat
L268 x P 100 x H 90 cm; lartësia e sediljes 38 cm
Designer
Ludovica & Roberto Palomba
Koha e dërgimit
15 ditë pune
Materiali bazë
litar sintetik
Materiali i ulëses
pëlhurë
Talenti
Divan në natyrë i dizenjuar nga koleksioni Cliff nga Talenti, dizenjuar nga Ludovica & Roberto Palomba
Divan Cliff ka një strukturë të bërë me litar sintetik dhe jastekë të lëvizshëm në pëlhurë, me mbushje të shkumës së thatë.
Litari sintetik është një material i përbërë nga një bishtalec i dyfishtë i ndërtuar me një bërthamë poliesteri dhe një mbulesë propileni me shumë fije. Fibra e jashtme nga e cila është e përbërë është e papërshkueshme nga uji dhe rezistente ndaj rrezeve UV.

Divan është në dispozicion në kombinimet e mëposhtme:
- struktura e litarit bezhë, jastëku ngjyrë bezhë (pëlhurë 100% PP)
- struktura e litarit ngjyrë bezhë, jastëk jeshil (pëlhurë 100% PP)
- struktura e litarit gri të errët, jastëku gri i errët (pëlhurë akrilike 100%, i papërshkueshëm nga uji)

K52 Jepini vetes një dizajn ekskluziv mobiljesh kopshti, të bëra me materiale me cilësi të lartë. Koleksioni Cliff luhet në ndërthurjen e materialeve të ndryshme, të lindura nga kërkimi i gjuhëve gjithnjë të reja. është sinonim i shkathtësisë së madhe. Detajet, të bëra me litarë detarë të ndërthurur dhe pëlhura me model gjeometrik, krijojnë një ndjenjë të gjallërisë me një prekje superglamoroze. Shumëllojshmëria kromatike e kombinuar me modularitetin e strukturave ju lejon të rregulloni elementet në liri absolute, duke gjeneruar mundësi kombinimi të pafund.
Modulet në versionin e litarit të endur kanë një strukturë tuba metalike, të pikturuar në të njëjtën ngjyrë si pëlhura e jastëkëve dhe litarit. Në elementët e rrobave struktura është e fshehur.
Struktura ka një bazë në alumin të veshur me pluhur grafit, ndërsa mbështetëset, gjithashtu të përbëra nga një strukturë e brendshme alumini, janë të mbuluara me një endje të kordonëve prej pëlhure sintetike ose me mbulesë pëlhure të lëvizshme.

Ne jemi shitës zyrtarë të Talenti, prandaj mund t'ju furnizojmë me çdo artikull të kësaj marke. Na kontaktoni për informacion.
NB: Për mbrojtje shtesë rekomandohet përdorimi i mbulesave përkatëse në sezonin e dimrit, në mbrëmje ose në rast të shirave të shpeshtë. Na kontaktoni për një vlerësim.

Produkte që mund t'ju interesojnë

Produkte të shikuara së fundmi