Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Divan në natyrë me pëlhurë dhe litar të veshur me cilësi të lartë - Argo nga Talenti

Kod: ARGODIVANO3
lek 664.718,90

madein_italy

- +
Designer
Ludovica dhe Roberto Palomba
Koha e dërgimit
15 ditë pune
Materiali bazë
druri i akojës dhe ndërthurja e telave në pëlhurë sintetike
Materiali i ulëses
pëlhurë
Gjatësia (cm)
185
Thellësia (cm)
95
Lartësia (cm)
gjithsej: 76, vend: 38, jastekë 23
Talenti

Divan kopshti në litar sintetik me strukturë druri accoya në përfundime të ndryshme, prodhuar në Itali.

Divani i jashtëm karakterizohet nga një strukturë tuba prej alumini e mbuluar me një endje të kordonëve prej pëlhure sintetike dhe një bazë në dru të çmuar accoya në palisandër ose dru tik natyral dhe sedilje në pëlhurë të lëvizshme , të lehta për tu larë dhe rezistente ndaj agjentëve atmosferikë. . Veçori e kësaj divane është mbushja e jashtme e rehatshme e bërë nga "Quick Dry Foam", një material anti-lagështirë dhe material antimikrobik. Struktura e veçantë qelizore e hapur e Shkumës së Thatë të Shpejtë garanton rrëshqitje të ujit dhe tharje shumë të shpejtë, duke parandaluar formimin e mykut.

Përfundon në dispozicion:

  • akoja natyrore dhe pëlhura bezhë e bardhë
  • akoja natyrore dhe pëlhura gri e errët
  • akoja natyrore dhe pëlhura blu oqeanike
  • palisandër accoya dhe pëlhurë e bardhë ngjyrë bezhë

Ky koleksion është frymëzuar nga tema e kutisë prej druri, përmes një gjuhe rigoroze, të pastër dhe gjeometrike, e karakterizuar nga shirita anësorë të mëdhenj që përmbajnë jastëkë, duke e bërë sediljen më të thellë dhe më mikpritëse. Këmbët e sajë vizualisht japin një efekt magjik të pezullimit të mbushjes dhe proporcioneve.
Çdo produkt dallohet për stilin e tij elegant dhe modern dhe personalitetin e tij të fortë, i aftë të tregojë kopshtin në një mënyrë gjithnjë të re, për të mahnitur me detaje, për të mirëpritur në rehati , për të kombinuar funksionalitetin ekstrem me një kapacitet të shprehur të lindur.

Sillni në shtëpinë tuaj këtë divan të rehatshëm të jashtëm të prodhuar tërësisht në Itali !
Dizenjuesi : Ludovica dhe Roberto Palomba
Jastëkët dekorativë nuk përfshihen në çmim . Për t'i marrë ato, kërkoni një vlerësim duke plotësuar formularin e duhur.

Materiale:
Druri i akojës lind nga nevoja për ta bërë drurin e përdorur në kontakt të drejtpërdrejtë me ujë , tokë ose të ekspozuar ndaj agjentëve atmosferikë më të qëndrueshëm dhe të qëndrueshëm , në sajë të procesit të acetilimit.
Jastëkët duhet të mbrohen menjëherë në rast shiu. Lani pëlhurën me dorë në një temperaturë maksimale prej 30 ° C. Mos e pastroni të thatë. Mos e thani pëlhurën me pajisje elektrike dhe mos hekurosni.
NB: për mbrojtje shtesë, ju rekomandojmë të përdorni mbulesën mbrojtëse speciale, të disponueshme sipas kërkesës.

Ne jemi shitës zyrtarë të Talenti, prandaj mund t'ju furnizojmë me çdo artikull të kësaj marke. Na kontaktoni për informacion.
Talenti është një kompani e dalluar nga krijimtaria dhe inovacioni i saj i kombinuar me traditën . Krijon pajisje shtesë me një pamje elegante për një natyrë të rafinuar dhe të modës , të cilat kombinojnë në mënyrë të përsosur cilësinë e mjeshtërisë dhe teknikën e industrisë, duke iu nënshtruar kontrollit të kujdesshëm të cilësisë dhe vëmendjes së vazhdueshme të detajeve. Produktet e zhvilluara për jashtë janë gjithashtu perfekte për mobilimin e ambienteve të brendshme prestigjioze.

Zbuloni produktet e lidhura më poshtë në këtë koleksion për të krijuar dhomën tuaj të modës të jetesës të personalizuar!

Produkte që mund t'ju interesojnë

Produkte të shikuara së fundmi