Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Divane moderne me dy vendesh në natyrë me farkë Algarve nga Varaschin

Kod: ALGARVEDIV2
lek 320.325,24

madein_italy

- +
Material
Pëlhurë dhe alumin
Masat
L168 x P86 x H73 cm Lartësia e sediljes27 cm
Koha e dërgimit
30 ditë pune
Varaschin
Algarve nga Varaschin divan kopsht me dy vende
Dekoroni kopshtin, tarracën ose pishinën me divanin Algarve, një plotësues funksional i bërë nga materiale të cilësisë së parë. Dizajni, i kujdesur për detajet e fundit, është në gjendje të shtojë vlerë në çdo mjedis. Mund të konsiderohet gjithashtu një zgjidhje e vlefshme për arredimin e ambienteve të brendshme, të tilla si dhomat e jetesës dhe zonat e jetesës ose mjediset e kontratës, siç janë hotelet, baret dhe restorantet.

Struktura është e bërë me fije sintetike të bardhë dhe taupe të endura me dorë dhe një kornizë alumini të veshur me pluhur të bardhë. Algarve është jashtëzakonisht e rehatshme, falë jastekëve të rehatshme: 2 jastekë të pasme, 2 jastekë që veprojnë si shirita dhe një jastëk vend.
Zgjidhni nga menyja rënëse llojin e pëlhurës që dëshironi për jastekët.
Një gamë e gjerë e pëlhurave dhe ngjyrave është në dispozicion. Për informacion dhe / ose citate shkruani në klienti@viadurini.it.

Mjedise detare
Divan i dizajnit në natyrë Algarve mund të përdoret gjithashtu në mjedise detare, me kushte mjegull kripe apo edhe pishina në prani të klorit. Në këto situata, për ta mbajtur atë në gjendje të përsosur për sa më gjatë, është e nevojshme të bëni larje javore me shumë ujë të freskët, në mënyrë që të eliminoni kripësinë e dëmshme që priren të sulmojë strukturat.

Maintenance:
Në rast të akullit, breshrit, ndryshimeve të papritura të temperaturës, lagështisë së vazhdueshme, nxehtësisë së nxehtë ose ftohjes ekstreme, duhet t'i kushtohet vëmendje e veçantë mbrojtjes së artikullit, i cili është krijuar për t'i bërë ballë rrezet e diellit dhe shiut. Nga kjo varen kohëzgjatja dhe integriteti i saj.
Në mbrëmje, në dimër apo në rast të shirave të shpeshta, ajo është e rekomanduar për përdorur mbulon duhura: për informata dhe / ose vlerësimet shkruani në clienti@viadurini.it.
Produkte prej alumini dhe çeliku : është e nevojshme të shmangni ngecjen e ujit brenda produktit, duke kaluar nëpër vrimat teknike të kërkuara për aplikimin e trajtimeve dhe përfundimeve mbrojtëse. Stanjacioni mund të krijojë ndryshk në pjesët e brendshme të produktit.

Viadurini është një tregtar zyrtar dhe ne mund t'ju furnizojmë me të gjitha produktet e koleksionit Varaschin. Na kërkoni këshilla ose na kontaktoni për të zbuluar çmimin e personalizuar!

Produkte të shikuara së fundmi