Për porositë telefonike telefononi në +39 0541 623760 nga ora 9.00 deri në orën 17:00 - Shërbimi i dorëzimit në dysheme dhe montimi i disponueshëm në të gjithë Shqipërinë
  • 0
  • 0

Dizajn modern Përbërja e pezulluar e banjës në arrë Mdf Made in Italy - Yoyo

Kod: YOYO7
lek 183.186,00 lek 256.460,40 -29%

madein_italy

- +
Masat
dimensionet totale L 150 x P 45 x H 190 cm
Koha e dërgimit
10 ditë pune
Materiali bazë
MDF dhe melamine
Material pasqyre
gotë
Materiali për lavaman
qeramike
Viadurini Collezione Bagno

Dizajni modern ka pezulluar përbërjen e banjës në MDF me ngjyra arre dhe melaminë të bardhë, të punuar me dorë në Itali.

Yoyo është një përbërje e rafinuar e mobiljeve të banjës së pezulluar të bëra në Itali me materiale me cilësi të lartë.
Falë modelit të tij të thjeshtë dhe elegant do të jetë perfekt për tu integruar në të gjitha stilet e banjës.

Përbërja përfshin:
  • një top mdf i boksuar i bërë me teknologji të palosshme me një sipërfaqe PVC rezistente ndaj gërvishtjeve në ngjyrën e arrës së W 90 x D 45 x H 12 cm (përfshihen kllapa mbështetëse për tërheqje të metaleve të galvanizuar)
  • një lavaman pastrues countertop i bardhë me masa W 50.5 x D 40.5 x H 14 cm;
  • një bazë në melaminë të bardhë me lustër me mat me W 60 x D 45 x H 27 cm me sirtar me mbyllje të butë të ngushtë;
  • një kub depozitimi në metal të bardhë të lyer me mat me L 27.5 x W 45 x H 27.5 cm;
  • një pasqyrë me dritë të udhëhequr prej L 90 x P 2 x H 90 cm.
NB: apsezmat dhe kullimi nuk janë përfshirë në çmim; nëse dëshironi t'i blini ato dhe / ose të rregulloni përbërjen për sa i përket madhësive dhe përfundimeve, na kontaktoni duke përdorur formularin specifik "Kërkoni Informacion".

MDF: është një dru artificial; shkurtesa MDF do të shkurtojë fjalët angleze fiberboard me densitet të mesëm, që përkthehet në italisht do të thotë panele me densitet të mesëm.
Ky lloj paneli prodhohet me një proces të thatë duke filluar nga fijet e holla dhe uniforme të drurit, të cilat lidhen së bashku përmes përdorimit të rrëshirave, nxehtësisë dhe presionit.
MDF mund të riciklohet plotësisht: në fund të jetës së saj duhet të sillet në ishujt ekologjikë tani të pranishëm në të gjitha qytetet e mëdha dhe të vogla.

MELAMINE: butësi, shkathtësi dhe qëndrueshmëri.
Melamina është një material i përbërë nga shtresa të ndryshme të chipboard, të shtypur dhe të mbuluar me letër të ngopur me rrëshirë melamine.
Mund të imitojë karakteristikat e materialeve të tjera, të tilla si druri dhe petëzimi, duke ruajtur aspektet e tij teknike të mrekullueshme: rezistente ndaj lagështirës dhe rezistent ndaj infiltrimeve. Këto dy karakteristika e bëjnë atë zgjidhjen ideale për krijimin e mobiljeve për zonën e banjës.
Lista e avantazheve të këtij materiali, rezistenca ndaj gërvishtjeve dhe nevoja për mirëmbajtje minimale plotësojnë listën.

Produkte të shikuara së fundmi

Newsletter

Regjistrohu në buletinin tonë
© Viadurini -Piva IT 04187360401 - Privatësia dhe Cookies