Për porositë telefonike telefononi në +39 0541 623760 nga ora 9.00 deri në orën 17:00 - Shërbimi i dorëzimit në dysheme dhe montimi i disponueshëm në të gjithë Shqipërinë
  • 0
  • 0

Fratelli Boffi Gothika tabela anësore me dekorime druri lisi

Kod: GOTHIK A
Kërkoni një kuotë të personalizuar!

madein_italy

Fratelli Boffi
Fratelli Boffi Gothika tabela anësore me dekorime druri lisi
Gothika është një tabelë anësore në gjendje të ngjall atmosfera dhe ndjesi magjike, falë modelit të saj origjinal. Një gërshetim i dekoratave prej druri të mbuluar dhe mbulon strukturën e qelqit, duke krijuar një kontrast interesant midis formave dhe materialeve. Një element mobilimi luksoz, por në të njëjtën kohë funksional, i prodhuar tërësisht në Itali.
Pllakë anësore prej qelqi me dekorime druri lisi. Përfundim gotik antik gri.
Botim i kufizuar : 1-10 copë

FRATELLI BOFFI: Mjeshtër italian
Format skulpturore që marrin frymëzim nga klasikja, por që rishikohen në një mënyrë moderne, janë lajtmotivi i Fratelli Boffi . Tradita e lashtë e bërjes së kabinetit dhe përvoja e zejtarisë bashkohen për t'i dhënë jetë një larmie të pasur produktesh, në të cilat materialet dhe format janë protagonistët absolut: një koleksion i orendive luksoze që i përgjigjet rehatisë bashkëkohore, duke mbetur funksionale moderne, duke mos shkëputur nga trashëgimia e çmuar të traditës.
Eachdo koleksion karakterizohet nga proporcioni, imagjinata dhe hulumtimi i përpiktë i përfundimeve të imta dhe esencave të rishikuara në një çelës bashkëkohor që shtojnë vizione ekscentrike dhe interpretime ironike, duke ndërthurur traditën e gjatë italiane në fushën e përpunimit të drurit me teknikat e përparme . E gjithë kjo kontribuon për të rikrijuar një konceptim personal dhe origjinal të dizajnit dhe botën e mobiljeve.

Kompania karakterizohet nga dy shpirtra të fortë: i pari i kushtohet kërkimit dhe mbulon të gjitha rrugët e mundshme; e dyta është shprehur në mënyrë autoritare në botën e hapësirave kolektive dhe në kontratë falë një kulture të pothuajse një shekulli projekti që përdor teknologjitëmoderne pa hequr dorë nga zejtaria italiane dhe duke e bërë atë flamurin e saj. Brenda kompanisë ka disa departamente prodhimi që ju lejojnë të zhvilloni pjesën më të madhe të projekteve plotësisht "në shtëpi": një ekip i dedikuar zhvillon modelin fillestar që më pas do të kalojë në të gjitha zonat e mëvonshme të prodhimit, nga gdhendja në skalitje, nga mbushja e pikturave. Kompania është në fakt tani e njohur në botë për aftësinë e saj të shkëlqyeshme për të kombinuar cilësinë , shkathtësinë dhe profesionalizmin .

Koleksioni “La Recherche” nga Ferruccio Laviani
"Edhe nëse përbëhet nga dy projekte stilistikisht të kundërta, një me referencë të qartë për arkitekturën neo-gotike dhe e dyta rishikimi i mobiljeve italiane nga vitet '50, koleksioni" La Recherche "nga Fratelli Boffi për Salone del Mobile 2017 në realitet nuk është të rastit fare.
Në fakt, si në librin e Proust, kujtesa është mjeti për të evoluuar në të ardhmen përmes kujtesës dhe artit.
Duke u përpjekur të ndërthurim këto dy elemente të ndërthurura me zejtarinë dhe traditën në punimin e drurit të F.lli Boffi , unë i acarova me tabelën anësore Gothik-A tiparet stilistike që dallojnë stilin gotik duke i kapërcyer, deformuar, manipuluar ato për të krijuar një kafaz, etj. një rrjetë merimangë druri, e cila mbyll një enë qelqi.
Në mobiljet D / Vision , dekompozimi, ndarja, në nivele të ndryshme të një shuplakë klasike të viteve 50 rivendos linjat duke e bërë atë të papritur dhe befasuese, ndërsa e lë të shikojë formën origjinale.
Saktësisht si shija e Madeleine që, siç thuhet nga Proust, gjithashtu e ngrënë pas vitesh bën kujtime për ringjalljen e fëmijërisë, kështu që edhe koleksioni La recherche na referon në atë që është arketipi i të dy mobiljeve, por pa ndonjë mënyrë nostalgjike apo tipike të mobilje klasike, por e përkulur u kthye në hartimin e së ardhmes, dekorimin bashkëkohor të brendshëm, përmes cilësisë së pashembullt të mobiljeve artizanale. "

Produkte të shikuara së fundmi

Newsletter

Regjistrohu në buletinin tonë
© Viadurini -Piva IT 04187360401 - Privatësia dhe Cookies