Për porositë telefonike telefononi në +39 0541 623760 nga ora 9.00 deri në orën 17:00 - Shërbimi i dorëzimit në dysheme dhe montimi i disponueshëm në të gjithë Shqipërinë
  • 0
  • 0

Llambë metalike me dizajn modern Magnet - Toscot

Kod: MAGNETLAMP6
lek 41.141,77 lek 51.552,34 -20%

madein_italy

- +
Material
magnet dhe metali i galvalizuar
Masat
baza Ø80 x H 500 x P max 600 mm
Koha e dërgimit
15 ditë pune
Llambë rekomande
1 x E27 max 42W / 1 x GU10 max 48W
Vlerësimi i IP
IP 20
Material aplikues
metal
Toscot
Dizajn llambë muri, Magnet - Toscot
Seriali Magnet vjen nga figura karizmatike e Magneto në serinë e filmit X-Men, dhe ashtu si personazhi ka karakteristikën e ushtrimit të të njëjtës fuqi në metale, duke i lëvizur ato sipas dëshirës. Lindet si kjo një qendër e vëmendjes metalike e kthyer me dorë që mund të drejtohet në shumë pozicione të ndryshme në mënyrë që të menaxhohet drita në varësi të mjedisit dhe nevojave të momentit.

Llamba e murit Magnet - Toscot ka një dizajn modern dhe unik dhe në të njëjtën kohë është i përshtatshëm për çdo lloj ambienti.
Një tipar i veçantë i kësaj serie është magneti që mban llambën bashkangjitur strukturës. Materiali i përdorur për këtë objekt është metali i galvanizuar. Ky material u zgjodh posaçërisht sepse galvanizimi, i cili është një shtresë zinku, lejon që metali i zgjedhur të mos ndryshket dhe të rezistojë me kalimin e kohës.
Ky objekt është punuar plotësisht dhe punuar me dorë në Itali.

Llamba të lehta të përdorshme, pa përfshirë :
- 1 x E27 max 42W, IP20;
- 1 x GU10 max 48W, IP20.

Ngjyra kabllo: e zezë

Llamba është në dispozicion në ngjyrat e mëposhtme:
- llambë bakri dhe strukturë e zezë;
- llambë kromi dhe struktura e zezë;
- llambë bronzi dhe strukturë e zezë.

Toscot propozon modele ndriçimi, të cilat ndërthurin traditën Toskan të formave dhe dekorimeve të shtypura me dorë, duke filluar nga klasike në ato bashkëkohore.
Pjesë individuale të bëra me dorë duke përdorur materiale me cilësi të lartë, duke i kushtuar vëmendje të veçantë shkathtësisë së përdorimit dhe koordinimit. Kujdesi për dekorimet dhe përfundimet u japin produkteve një vlerë të veçantë dhe hulumtimi krijues, i cili është baza e zbatimit të tyre, i kthen objektet në zgjidhjet e projektimit gjithmonë të azhurnuara.

Produkte të shikuara së fundmi

Newsletter

Regjistrohu në buletinin tonë
© Viadurini -Piva IT 04187360401 - Privatësia dhe Cookies