Për porositë telefonike telefononi në +39 0541 623760 nga ora 9.00 deri në orën 17:00 - Shërbimi i dorëzimit në dysheme dhe montimi i disponueshëm në të gjithë Shqipërinë
 • 0
 • 0

Mbulesa e dyfishtë dhe e pastër natyrale prej dy tonësh, e bërë në Itali - Chiana

Kod: CHIANAPIU2
lek 24.524,91 lek 36.787,35 -33%

madein_italy

- +
Material
lino
Koha e dërgimit
10/12 ditë pune
Me porosi
Ky produkt mund të jetë bërë për të matur. Për informacion: clienti@viadurini.it ose plotësoni formularin e mëposhtëm Informacione Kërkesë
Viadurini Textile

Mbulesa dyshe luksoze me liri të pastër të bardhë dhe natyral, me madhësi mbreti ose me madhësi të plotë të punuara në Itali.

Chiana është një mbulesë duvet e butë dhe e bukur, e bërë në Itali me dorë në liri të çertifikuar OEKO-TEX® Standard 100.
OEKO-TEX STANDARD 100 është një standard unik i kontrollit dhe çertifikimit në sektorin e lëndëve të para tekstile, produkte gjysëm të gatshme dhe të gatshme në të gjitha fazat e përpunimit, i cili lejon të identifikoni ato produkte që nuk paraqesin ndonjë rrezik për shëndetin e konsumit.

Kombinimi midis dy ngjyrave, krem të bardhë dhe natyral, dhe qëndisjes , i jep këtij produkti hijeshi dhe stil.
Thelbësore dhe delikate, është ideale për të dhënë ndjenja të këndshme në dimër dhe freski delikate në verë.

Në dispozicion në dy madhësi të ndryshme:
 • 250x200 +40 cm krevat dopio;
 • 200x200 +40 cm shtrat me madhësi të plotë
Chiana është bërë me masa më të bollshme për të marrë parasysh tkurrjen për shkak të larjes së ujit. Masat janë të bollshme rreth 40 cm në krahasim me masat standarde, për të bllokuar më mirë mbulesën e duvetit nën dyshek.
Hapja në fund përgjatë tërë gjerësisë lehtëson futjen e duvetit.

NB: Qëndisja është bërë në krem dhe në anën natyrale të dukshme. Ana e brendshme është e gjitha ngjyra natyrale.

Karakteristikat e lirit tonë:
 • antistatik, nuk mban pluhur;
 • ndër fibrat më rezistente në natyrë;
 • nuk plaket;
 • nuk lëshon garzë;
 • nuk thith erë të keqe;
 • me çdo larje bëhet më e butë, duke mbajtur strukturën dhe shkëlqimin e saj të pandryshuar;
 • plotësisht i riciklueshëm dhe i biodegradueshëm.

Produkte të shikuara së fundmi

Newsletter

Regjistrohu në buletinin tonë
© Viadurini -Piva IT 04187360401 - Privatësia dhe Cookies