Për porositë telefonike telefononi në +39 0541 623760 nga ora 9.00 deri në orën 17:00 - Shërbimi i dorëzimit në dysheme dhe montimi i disponueshëm në të gjithë Shqipërinë
  • 0
  • 0

Përbërja Mobilje për banjë të pezulluar në mjaltë lisi Mdf Made in Italy - Yoyo

Kod: YOYO10
lek 189.992,91 lek 265.990,08 -29%

madein_italy

- +
Masat
dimensionet totale L 220 x P 45 x H 190 cm
Koha e dërgimit
10 ditë pune
Materiali bazë
MDF dhe melamine
Material pasqyre
gotë
Materiali për lavaman
qeramike
Viadurini Collezione Bagno

Përbërja e pezulluar e mobiljeve të banjës me dizajn modern, të punuar me dorë në Itali në lisin e mjaltit dhe MDF të melaminës së bardhë.

Yoyo është një përbërje e mrekullueshme e mobiljeve të banjës së pezulluar të bëra në Itali me materiale me cilësi të lartë.
Falë modelit të tij të veçantë, modern dhe elegant do të jetë perfekt për tu integruar në të gjitha stilet e banjës.

Përbërja përfshin:
  • një MDF e mbushur me kuti e bërë me teknologji të palosshme me sipërfaqe PVC rezistente ndaj gërvishtjeve në W 165 x D 45 x 12 cm (përfshihen kllapa mbështetëse metalike të galvanizuar);
  • një lavaman banje rrethi të bardhë qeramike me një diametër prej 41 x H 14 cm;
  • një bazë në melaminë të bardhë me lustër të matt W 120 x D 45 x H 27 cm me sirtar të butë të afërt;
  • një pasqyrë me shkëlqim të lartë të udhëhequr nga drita L 120 x D 2 x H 60 cm;
  • një mbajtëse peshqire e pajisur me pajisje të dyfishtë gjithashtu e zbatueshme në murin e W 35 x D 7 x H 1 cm.
NB: apsezmat dhe kullimi nuk janë përfshirë në çmim; nëse dëshironi t'i blini ato dhe / ose të rregulloni përbërjen për sa i përket madhësive dhe përfundimeve, na kontaktoni duke përdorur formularin specifik "Kërkoni Informacion".

MELAMINE: butësi, shkathtësi dhe qëndrueshmëri.
Melamina është një material i përbërë nga shtresa të ndryshme të chipboard, të shtypur dhe të mbuluar me letër të ngopur me rrëshirë melamine.
Mund të imitojë karakteristikat e materialeve të tjera, të tilla si druri dhe petëzimi, duke ruajtur aspektet e tij teknike të mrekullueshme: rezistente ndaj lagështirës dhe rezistent ndaj infiltrimeve. Këto dy karakteristika e bëjnë atë zgjidhjen ideale për krijimin e mobiljeve për zonën e banjës.
Lista e avantazheve të këtij materiali, rezistenca ndaj gërvishtjeve dhe nevoja për mirëmbajtje minimale plotësojnë listën.

MDF : është një dru artificial; shkurtesa MDF do të shkurtojë fjalët angleze fiberboard me densitet të mesëm, që përkthehet në italisht do të thotë panele me densitet të mesëm.
Ky lloj paneli prodhohet me një proces të thatë duke filluar nga fijet e holla dhe uniforme të drurit, të cilat lidhen së bashku përmes përdorimit të rrëshirave, nxehtësisë dhe presionit.
MDF mund të riciklohet plotësisht: në fund të jetës së saj duhet të sillet në ishujt ekologjikë tani të pranishëm në të gjitha qytetet e mëdha dhe të vogla.

Produkte të shikuara së fundmi

Newsletter

Regjistrohu në buletinin tonë
© Viadurini -Piva IT 04187360401 - Privatësia dhe Cookies