Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
 • 0
 • 0

Shërbimi 24 Pllaka për darkë moderne dhe 12 kupa prej porcelani - Monako

Kod: MONACO
lek 60.401,81 lek 92.895,19 -35%
- +
Material
Porcelani Limoges
Masat
Pllaka e rrafshët: 27 cm Pllaka e thellë: 23 cm Pllaka frutash: 22 cm Pllaka mbajtëse vendi: 29 cm filxhan kafeje: diametri 6.5 x H 6.7 kapaciteti 9 cl, pjatalarësi 13x9 cm; Kupa e çajit: diametri 8 x H 8.5 kapaciteti 20 cl, tigan 15x11 cm
Ngjyrë
e bardhë
Koha e dërgimit
10/15 ditë pune
Viadurini Kitchen

Shërbimi i 12 gotave kafe dhe çaj dhe 24 pjata moderne të rrumbullakëta në dizajnin e porcelanit të bardhë.

Shërbim i përbërë nga :
 • n.6 Pllaka e sheshtë: 27 cm
 • n.6 Pllaka e thellë: 23 cm
 • n.6 Pjatë frutash: 22 cm
 • n.6 Pllaka mbajtëse e vendndodhjes: 29 cm
 • n.6 filxhan kafeje me tigan: diametri 6.5 x H 6.7 kapaciteti 9 cl, disk 13x9 cm
 • n.6 Kupa çaji me tigan: diametri 8 x H 8.5 kapaciteti 20 cl, pjepsi 15x11 cm
"Një formë e dizajnuar mirë duhet të eksitojë nga natyrshmëria e saj, të kuptohet në qartësinë dhe thjeshtësinë e saj".

Përjetoni kulturën e tryezës së bërë nga emocione autentike, të pasqyruara në një të bardhë të pastër, duke zgjedhur midis stileve krijuese dhe emocionuese, midis formave harmonike në porcelan të imët që ofron ky shërbim.
Shtë një propozim artikujsh që ndërthurin me mençuri traditën me modernitetin e linjave dhe estetikën e saj, falë hulumtimit të vazhdueshëm të produkteve dhe koncepteve, për të garantuar gjithmonë një zgjedhje të sigurt dhe të vlefshme.

Do produkt është rezultat i hulumtimit për stilin dhe gjeniun krijues të disenjatorëve ekskluzivë, për t’u përfunduar më pas nga prodhimi prestigjioz i saktë dhe kontrollet konstante dhe të kujdesshme të cilësisë. Kështu lindin objektet me një shije të rafinuar estetike dhe detaje të rafinuara , të cilat shprehin një personalitet të fortë të kombinuar me një funksionalitet modern.

Bashkëkohor, i pastër dhe sensual, kjo linjë dallon për gjuhën e saj formale dhe të qartë, e aftë të japë një përvojë emocionale unike, falë modelimit të personazhit dhe stilit të saj në hap me trendin. Pllaka me gjerësi të ndryshme dhe sipërfaqet e brendshme të madhësive të ndryshme ofrojnë sfondin e përsosur mbi të cilin mund të paraqiten kompozime krijuese gustator që do të emocionojnë mysafirët tuaj.

Përparësitë :
 • Cilësia : multifunksionaliteti i produkteve dhe studimi i kujdesshëm i formave, ngjyrave dhe materialeve, ju lejon të krijoni një vend unik, të aftë për të sjellë përvoja të shumta me shije dhe stil në jetë.
 • Dizajni : është një linjë eko-miqësore me forma ergonomike dhe të rafinuara. Shtë një shërbim me një formë thelbësore, por shumë elegante, me një prani plot sharm dhe vëllime të dizajnuar në mënyrë harmonike.
 • Funksionaliteti : secila artikull është stackable , duke kursyer hapësirë.
 • Shkathtësia : produktet janë dizajnuar posaçërisht për t’u përshtatur me çdo lloj ushqimi dhe ambienti, në mënyrë që ato të mund të përdoren si për meze, kurse të para, kurse të dyta apo për ëmbëlsira, duke i dhënë hapësirë imagjinatës dhe krijimtarisë.

Ngjyra :
 • E bardha e tejdukshme dhe e lëmuar
Përbërja :
 • Enët prodhohen me lëndë të parë të zgjedhur Limoges: një porcelan me cilësi të lartë të ngurtë me origjinë të lashtë të shekullit të tetëmbëdhjetë. Përzierja qeramike me cilësi të lartë është e përbërë nga 50% kaolinë ndërsa një shkrepje e dyfishtë (1000 ° temperaturë për "biskotën" dhe 1380 ° për lustrimin e produktit), japin forcën maksimale të porcelanit dhe një shkëlqim të butë .

Karakteristikat teknike:
 • Porcelani është i fortë dhe i qëndrueshëm dhe është i garantuar për larjet e pafundme të larësve të enëve .
 • Aksesorët e kuzhinës për gatim janë të përshtatshme për t’u përdorur në mikrovalë dhe furrë tradicionale .
 • Rezistenca ndaj gërryerjes, goditjeve termike, stackabilitetit të kursimit të hapësirës, shkëlqimi i zgjatur i smaltit janë disa nga karakteristikat e cilësisë së lartë , për të zgjedhur produkte me besim.
 • Përdorimi i teknikave inovative të prodhimit , përdorimi i smalteve uniforme pa plumb dhe lëndëve të para të çmuara pa substanca të dëmshme, lejojnë të sigurohen standarde të besueshme të cilësisë. Të gjitha pjatat prodhohen në përputhje me dispozitat për menaxhimin e eko, mbrojtjen e mjedisit dhe shëndetin, me çertifikata ISO 9001 - ISO 6486-1.

Produkte që mund t'ju interesojnë

Produkte të shikuara së fundmi