Tavolina Ovale të Zgjerueshme dhe të Fiksuara

Tavolinat ovale nga koleksioni Viadurini Living karakterizohen nga bashkimi i elegancës dhe funksionalitetit. Tavolinat tona të ngrënies fikse dhe të zgjatura ovale janë zgjidhja ideale nëse dëshironi të arredoni dhomën tuaj të ngrënies por edhe çdo hapësirë ​​tjetër që dëshironi.
Këto tavolina kanë shkathtësi të madhe falë formave ovaletavolinës. Ato janë perfekte për darka familjare, festa dhe takime pune për shkak të mekanizmit të lehtë që lejon tavolinën të zgjatet lehtësisht. Të bëra me materiale të cilësisë së lartë , si druri, qeramika dhe mermeri, këto tavolina janë simboli i luksit dhe komoditetit Made in Italy.
 
69 Produkte
Faqe 1 të 3

Tavolina ovale; Dizajn modern italian

Nëse jeni të lodhur nga tavolinat e zakonshme drejtkëndëshe dhe po kërkoni diçka që përcjell personalitetin dhe stilin tuaj të sofistikuar, jeni në vendin e duhur. Tavolinat tona ovale fikse dhe tavolinat ovale të zgjatura përfaqësojnë shprehjen maksimale të dizajnit italian dhe mjeshtërisë me cilësi të lartë. Viadurini realizoi një përzgjedhje shumë të kujdesshme për t'u ofruar klientëve produkte të bëra me materialet më të çmuara. Nga zgjedhja e saktë e lëndëve të para, është e mundur të arrihen tabela të forta dhe të qëndrueshme. Tabelat që përbëjnë këtë seksion janë krijuar dhe dizajnuar duke përdorur materiale të ndryshme për t'iu përshtatur më mirë nevojave të ndryshme dhe stileve të mobiljeve.

Tavolina ovale prej druri

Për ata që e duan dizajnin klasik, tavolinat tona prej druri me formë ovale, janë një nderim i vërtetë i mjeshtërisë italiane. Çdo kokërr tregon një histori, duke e bërë tryezën tuaj një pjesë unike.

Tavolina qelqi ovale

Në të kundërt, nëse doni një pamje moderne, të pastër, xhami i kalitur është zgjidhja e duhur për ju. Përveç të qenit estetikisht të këndshme, duke i dhënë një ndjenjë lehtësie dhomës në të cilën është vendosur, tavolinat prej xhami janë gjithashtu rezistente ndaj gërvishtjeve dhe të lehta për t'u pastruar.

Tavolina ovale në mermer

Një tjetër material jashtëzakonisht trend në prodhimin e avionëve në tavolina ovale është mermeri. Një simbol i luksit dhe elegancës, tavolina prej mermeri është e përkryer për t'i dhënë një prekje luksoze ambientit të dikujt. Çdo pjesë është zgjedhur me kujdes për të siguruar cilësinë më të mirë.

Tavolina ngrënie ovale

Një nga avantazhet më të mëdha që nxit blerjen e një tavoline ovale është padyshim shkathtësia e tyre e pabesueshme në përshtatje me hapësira të ndryshme. Këto tavolina vendosen pa mundim në dhomat e ngrënies të mëdha dhe të vogla, dhe falë formës ovale të planeve të tyre, ato lejojnë një rrjedhje më natyrale rreth tryezës, duke e bërë çdo vakt një përvojë më intime. Përveç kësaj, ndryshe nga tavolinat drejtkëndore, tavolinat ovale nuk kanë qoshe të mprehta, që do të thotë se mund të shfrytëzoni sa më shumë kapacitetin e ndenjëseve duke u bërë mobilja yll për darkat familjare, pijet me miqtë ose takimet e biznesit.

Tavolina ovale të zgjerueshme

Viadurini rekomandon për ata që kanë hapësira të kufizuara, por pëlqejnë të organizojnë dreka dhe darka në shtëpinë e tyre, një tavolinë të zgjatur ovale. Me disa lëvizje të thjeshta mund të zgjeroni tryezën tuaj për të akomoduar mysafirët tuaj, pa sakrifikuar stilin apo funksionalitetin. Eksploroni koleksionin tonë të tavolinave ovale dhe gjeni atë perfektin për ju. Në fund të fundit, jeta është shumë e shkurtër për të mobiluar shtëpinë tuaj me më pak se më të mirat. Pavarësisht se ku jeni, ne do të sjellim një pjesë të Italisë direkt në shtëpinë tuaj.
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë