Tavolina që Zgjaten në Qeramikë - Made in Italy

 • :
 • : 5,0
Tavolina qeramike e zgjerueshme e bërë me materiale të cilësisë së lartëItali, e cila falë shtesave praktike ofrojnë një zgjidhje elegante dhe që kursen hapësirë.
70 Produkte
Viadurini Living
lek 183.996,27 lek 239.215,08  - 23%
Viadurini Living
lek 323.737,75 lek 363.407,58  - 11%
Viadurini Living
lek 202.136,75 lek 288.752,54  - 30%
Viadurini Living
lek 168.048,59 lek 218.483,11  - 23%
Viadurini Living
lek 148.313,35 lek 192.767,49  - 23%
Viadurini
lek 191.571,41 lek 268.219,91  - 29%
Viadurini Living
lek 150.506,15 lek 195.658,00  - 23%
Viadurini Living
lek 150.506,15 lek 195.658,00  - 23%
Viadurini Living
lek 382.146,10 lek 535.044,40  - 29%
Viadurini Living
lek 329.319,43 lek 461.087,07  - 29%
Viadurini Living
lek 211.306,65 lek 295.829,32  - 29%
Viadurini Living
lek 238.318,03 lek 340.482,80  - 30%
Viadurini Living
lek 242.603,97 lek 315.365,21  - 23%
Viadurini Living
lek 226.556,62 lek 317.159,33  - 29%
Viadurini Living
lek 340.881,49 lek 494.278,16  - 31%
Viadurini Living
lek 217.785,40 lek 283.170,85  - 23%
Viadurini Living
lek 210.509,27 lek 284.167,58  - 26%
Viadurini Living
lek 211.306,65 lek 295.829,32  - 29%
Viadurini Living
lek 265.827,76 lek 319.121,89  - 17%
Faqe 1 të 2

Tavolina të zgjatshme me raft qeramik për modelimin e kuzhinës dhe dhomës së ngrënies prodhuar në Itali

Tavolinat qeramike  janë bërë një nga tendencat e fundit në sektorin e arredimit të stilistëve, veçanërisht për kuzhinën dhe dhomën e ngrënies.
Suksesi i tyre në rritje është për shkak të disa faktorëve: linjave të pastra dhe bashkëkohore, teknologjisë së lartë dhe kërkimit të vazhdueshëm për inovacion.
Vlen të përmenden avantazhet e shumta të qeramikës: duke qenë shumë rezistent ndaj zjarrit, prerjeve, goditjeve, gërvishtjeve dhe gërryerjeve, është gjithashtu rezistent ndaj agjentëve kimikë, nxehtësisë dhe rrezeve UV. Për më tepër, është rezistent ndaj vajit dhe yndyrës. Nuk kërkon kujdes specifik dhe pastrohet jashtëzakonisht lehtë.

Shumica e tavolinave qeramike disponueshme në treg përbëhet nga një majë qeramike tabela e 3 mm trashësi të montuar në një shtresë bazë prej xhami, kristali ose MDF (trashësi ndryshueshme 1-3 cm). Këmbët dhe korniza e tryezës zakonisht janë prej druri, alumini ose çeliku.
Prodhuesit e tij kryesorë përdorin një terminologji specifike për të treguar materialet e countertops, si Qeramikë qelqi, Super Qeramike, Crystalceramic, Laminam® dhe shumë më tepër.
Për shembull, Qeramika prej qelqi është një material i çmuar, i përbërë nga një pllakë qelqi me trashësi 1 cm dhe nga një 3 mm shtresë qeramike. Duke qenë i gatuar në 1200 ° C, është e pamundur të gërvishtet maja qeramike prej qelqi.

Tabelat me maja qeramike:

Qeramika është një material inorganik. Argjila është jashtëzakonisht fleksibël dhe e butë në gjendjen e saj natyrale dhe bëhet e fortë pas procesit të shkrepjes. Ngjyra e saj ndryshon sipas oksideve të kromoforit që përmbahen në argjila. Oksidet e hekurit mund të jenë të verdha, portokalli, me ngjyrë të kuqe, ndërsa oksidet e titanit mund të jenë të bardha dhe me ngjyrë të verdhë. Në fazën e fundit, qeramika po lustrohet dhe zbukurohet.
Ky material karakterizohet nga një trashësi e vogël, një rezistencë e mirë ndaj produkteve të pastrimit, ndaj kimikateve dhe tretësve. Produkti i vetëm që mund të dëmtojë qeramikën është acidi Hydrofluoric. Ajo gjithashtu i reziston lagështisë, goditjeve termike, gërvishtjeve dhe gërvishtjeve sipërfaqësore.
Lloje të ndryshme të qeramikës janë të disponueshme, si për shembull gresi prej porcelani dhe porcelani, të cilat janë jashtëzakonisht rezistente ndaj coptimeve. Këto materiale karakterizohen nga një porozitet i ulët dhe janë të papërshkueshme nga gazrat dhe lëngjet.

Avantazhet e Qeramikës:

 • Rezistencë e lartë ndaj gërvishtjeve, gërvishtjeve dhe thyerjeve
 • Ai mbështet ngarkesa të rënda
 • Rezistent ndaj ndikimit
 • E stilit të lartë dhe elegante
 • Qëndrueshëm.

Si të pastroni majat e tavolinave qeramike:

Tavolinat qeramike pastrohen lehtë, por ne sugjerojmë përdorimin e detergjenteve neutrale dhe alkaline dhe përdorimin e një pëlhure mikrofibre. Shpëlajeni me ujë dhe thani sipërfaqen për të shmangur formimin e njollave, të cilat mund të shkaktohen nga mbetjet e detergjenteve ose nga një ujë i ngurtë i kripur.

Tabela me qeramikë qelqi, super-qeramikë, kristalorema ose Laminan:

Gjatë viteve të fundit, janë shfaqur materiale rezistente dhe inovative; njëra prej tyre është qeramika prej qelqi. Qeramika e gjeneratës së re shpesh referohet si super-qeramikë, kristalceramikë ose Laminan, si marka italiane që e prodhon atë.
Ky material është bërë nga një shtresë e sipërme qeramike, dhe një shtresë e ulët qelqi, të cilat e bëjnë atë edhe më të guximshëm dhe rezistent.
Materiali që rezulton nga ky bashkim i suksesshëm është i qëndrueshëm ndaj vajit / lëngut / yndyrës, është rezistent ndaj nxehtësisë dhe rezistent ndaj acidit. Proofshtë i mbrojtur nga gërvishtjet, pastrohet lehtë, nuk gërryhet dhe nuk është toksik.

Avantazhet e qeramikës qelqi:

 • Dizajn elegant dhe i stilit të lartë
 • Mundësi të pafund ngjyrash
 • Rezistent ndaj nxehtësisë, rezistent ndaj gërvishtjeve dhe rezistent ndaj ndryshimeve të temperaturës
 • Rezistent ndaj substancave gërryese
 • Nuk thith vajra dhe lëngje
 • Nonshtë jo-deformuese (deri në 600-700 ° C)
 • I papërshkueshëm nga uji dhe jo poroz
 • Isshtë më e fortë se xhami
 • Eko-miqësore: lehtë për tu ricikluar

Si të pastroni qeramikën prej qelqi, super-qeramika, kristaloremika ose maja Laminan:

Ne sugjerojmë përdorimin e detergjenteve ose kremrave speciale. Vendosini ato me një leckë të butë, lëreni të reagojë për disa minuta, pije dhe thajeni me një leckë dhia e egër.
Pastroni me kujdes. Ky material është i bukur, por lehtësisht i kruhet.
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • Piva IT 04187360401
 • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
 • du lundi au veredi 8.30-17.00
 • via del pino 21 - - 47822
 • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
 • info@viadurini.al
 • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
 • Mimet e cituara janë përfshirë TVSH-në