Made in Italy

Dekor vazoje me mermer të bardhë Carrara dhe dizajn Marquinia të zezë - Calar

 • Made in Italy
 • Kod: CALAR
lek 72.067,54 lek 84.785,34 -15%
Material mermer
Ngjyrë e zeze dhe e bardhe
Koha e dërgimit 3-4 javë
Gjatësia (cm) 18
Lartësia (cm) 30

Vazo dekorative në 3 pjesë dizenjoje në mermer të bardhë Carrara ose Marquinia e zezë e prodhuar në Itali.

Kjo vazo dekorative ka një dizajn artizanal dhe luksoz të ndarë në 3 pjesë, tërësisht prej mermeri saten.
Ky objekt i jep një prekje të veçantë shtëpisë, kuzhinës dhe tryezës dhe mund të jetë një dhuratë e sofistikuar dhe origjinale.

Përfundimet në dispozicion:
 • Mermer i bardhë Carrara
 • mermer i zi Marquinia
 • mermer i bardhë Carrara dhe i zi Marquinia
E bërë nga mermeri i imët me cilësi të lartë , është një pjesë unike pasi çdo bllok mermeri i përdorur ndryshon nga të tjerët në vena dhe nuanca.
Mermeri i bardhë Carrara i përdorur për krijimin e këtyre produkteve vjen nga guroreja Poggio Silvestre, një burim i mermerit të klasifikuar të cilësisë së parë që nga shekulli i kaluar.
Çdo produkt është gjithashtu i punuar me dorë nga profesionistë të specializuar prej brezash në përpunimin e mermerit.

Duke qenë se ky është një artikull unik i punuar me dorë nga artizanët italianë, të specializuar prej brezash në përpunimin e mermerit, variacionet e vogla në formë, ngjyrë dhe madhësi duhet të konsiderohen si garanci e një krijimtarie artizanale .
Mirëmbajtja : mos përdorni limon, uthull ose detergjentë gërryes. Pastroni vetëm me sapun dhe ujë natyral (si sapuni i Marsejës) dhe një leckë të butë. Mos e vendosni në lavastovilje.
Është një gur natyral që tenton të njolloset, por kjo është pjesë e konsumit natyral të produktit.

NB: çdo pjesë mund të personalizohet sipas kërkesës në mermer të bardhë Carrara ose të zi Marquinia. Për një ofertë na kontaktoni duke plotësuar formularin e duhur.
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • Piva IT 04187360401
 • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
 • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
 • via del pino 21 - - 47822
 • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
 • info@viadurini.al
 • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
 • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në