Made in Italy

12 Llambadar qelqi venecian i punuar me dritë, i prodhuar në Itali - Regina

  • Made in Italy
  • Kod: REGINA5
lek 589.430,71 lek 736.788,39 -20%
Material Qelqi dhe metali
Koha e dërgimit 5/6 javë pune
Gjatësia (cm) 116
Thellësia (cm) 116
Lartësia (cm) 150

Llambadar qelqi venecian i punuar me dorë, me përfundim kristali, prodhuar në Itali.

Llambadar i rafinuar me një dizajn klasik të punuar me dorë në Itali, në Venecia, në xham të përfunduar me kristal me detaje nga metali i kromuar i lëmuar . E konceptuar dhe e krijuar për t’i dhënë dritë hapësirave të mëdha si hyrjet, dhomat e ndenjes apo dhomat e ngrënies, kjo pjesë e mrekullueshme dhe elegante e mobiljeve është në gjendje të karakterizojë çdo ambient duke sjellë me vete një prekje madhështore të së kaluarës. Estetika e saj është bërë unike nga krahët konik të zbukuruar me këmbana të varura plotësisht në formë dore për një rezultat të një cilësie të lartë dhe një vlere të paçmuar . Përfundimi i matur dhe elegant lejon llambadarin të plotësojë çdo ambient me stil dhe personalitet , nga më klasikja tek më modernja, duke i mbështetur mobiljet e tij në një lojë të mrekullueshme të kontrasteve për një rezultat të paparë .

Nga përdorimi i lëndëve të para me cilësi të lartë nga territori italian dhe nga përpunimi i aftë i qelqit nga artizanë të aftë në sektor që kanë dhënë traditat antike për dekada, lindi një kryevepër e madhe e artit të qelqit që karakterizohet nga efikasiteti , funksionaliteti dhe një estetik i stilit të lartë . Çdo fazë e prodhimit zhvillohet në Venecia , zemra rrahje e traditës së xhamit, duke i kushtuar vëmendje të veçantë detajeve dhe duke respektuar teknikat antike me dëshirën për modernen në mënyrë që të projektohet vetë drejt së ardhmes. Duke vepruar kështu, mjeshtëria e lartë përzihet me modelin dhe traditën gjen jetë të re përmes përdorimit të teknologjive inovative . Rezultati është një vepër arti që riinterpreton një stil klasik përmes një gjuhe bashkëkohore që përmes dritës tregon vlerat e saj të autenticitetit dhe efikasitetit .

Llamba (nuk përfshihet) : 12 x MAX 42W E14

NB : llambadari është i disponueshëm në një gamë të gjerë ngjyrash të ndryshme dhe duke qenë i punuar me dorë, është plotësisht i përshtatshëm edhe në formë dhe madhësi.
Na kontaktoni për më shumë informacion ose për një vlerësim duke përdorur formularin "Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë