Made in Italy

2 tasa sallate me porcelan të bardhë Pjesë unike të dizajnit italian - Arciconcreto

 • Made in Italy
 • Kod: ARCICONCRETO
lek 46.213,97 lek 54.369,37 -15%
Material porcelani
Ngjyrë E bardhe
Koha e dërgimit 4-8 javë pune
Gjatësia (cm) I madh: 25 Maksi: 30-35
Thellësia (cm) I madh: 25 Maksi: 30-35
Lartësia (cm) I madh: 7-9 Maksi: 9-12

2 tasa sallate te punuar me dore ne porcelan te bardhe te cilesise se larte, copeza unike te prodhuara ne Itali.

Bërë nga porcelani më i mirë i bardhë , këto tasa sallate japin elegancë dhe përsosje të tryezës, për vendosje luksoze në shoqëri që evokojnë sensualitetin dhe thjeshtësinë e bukurisë së porcelanit, pa sakrifikuar praktikën e saj.

Ajo që karakterizon këto sende, duke i bërë ato unike, është dizajni organik dhe natyral, i cili i lë lirinë e shprehjes materialit: kështu gjejmë një buzë të shtrembër sesa një lëvizje të dhënë nga deformimi i argjilës gjatë gatimit të cilat bëhen elemente karakteristike dhe të vlefshme të produktit. .

Porcelani është një material jashtëzakonisht rezistent , që hidhet në një temperaturë më të lartë se ajo e qeramikës tradicionale, kështu që është më i fortë dhe i qëndrueshëm, shumë rezistent ndaj njollave dhe i papërshkueshëm nga uji, falë densitetit, fortësisë dhe uniformitetit të tij më të madh. Veçoritë e saj garantohen nga djegia e dyfishtë deri në 1240 °, pas së cilës porcelani shumë i tejdukshëm merr një ngjyrë të bardhë të ngrohtë të ngrohtë .

Përmasat treguese:

 • Diametër i madh 25 cm
 • Diametri maksi 32-35 cm
 • Lartësia e madhe 7-9 cm
 • Lartësia maksimale 9-12 cm

Karakteristikat teknike:

 • Porcelani i bardhë për përdorim ushqimor
 • Sigurt me mikrovalë dhe pjatalarëse, por larja e duarve rekomandohet për të siguruar jetë të gjatë
 • Punuar me dorë në Itali

Shënim: secili artikull është një pjesë unike e bërë me dorë, prandaj mund të ketë ndryshime të vogla nga fotografitë dhe dimensionet mund të ndryshojnë pak.

Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • Piva IT 04187360401
 • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
 • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
 • via del pino 21 - - 47822
 • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
 • info@viadurini.al
 • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
 • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në