Made in Italy

5 Dritat Llambadar qelqi Venecia, i punuar me dorë në Itali - Margherita

  • Made in Italy
  • Kod: MARGHERITA
lek 312.136,79 lek 390.170,98 -20%
Material Qelqi dhe metali
Koha e dërgimit 5/6 javë pune
Gjatësia (cm) 76
Thellësia (cm) 76
Lartësia (cm) 66

Llambadar i punuar me dorë në xham venecian dhe ari 24k, prodhuar në Itali.

Llambadar elegant i punuar me dorë në Itali në xham venecian me përfundim kristali të zbukuruar me elemente në ar 24 karat të aplikuar të nxehtë gjatë përpunimit dhe detaje në metal me shkëlqim të artë . Një figurë imponuese dhe e rafinuar ideale për ndriçimin me stil të mjediseve me madhësi të madhe në të cilat krijon atmosferë të së kaluarës. Veçori e tij është përdorimi i lëndëve të para jashtëzakonisht të çmuara të punuara imët për t'i dhënë jetë formave të reja të tilla si ato të krahëve me nyje dhe shirita për një rezultat ekskluziv dhe me vlerë të lartë . Detajet e arit rrisin edhe më shumë vlerën e saj, duke i dhënë jetë një ideje ndriçimi që mishëron tiparet klasike të rishikuara në një çelës bashkëkohor për të dhënë shkathtësi, duke lejuar llambadarin të bëhet pjesë e çdo lloj ambienti.

Nga përdorimi i lëndëve të para me cilësi të lartë nga territori italian dhe nga përpunimi i aftë i qelqit nga artizanë të aftë në sektor që kanë dhënë traditat antike për dekada, lindi një kryevepër e madhe e artit të qelqit që karakterizohet nga efikasiteti , funksionaliteti dhe një estetik i stilit të lartë . Çdo fazë e prodhimit zhvillohet në Venecia , zemra rrahje e traditës së xhamit, duke i kushtuar vëmendje të veçantë detajeve dhe duke respektuar teknikat antike me dëshirën për modernen në mënyrë që të projektohet vetë drejt së ardhmes. Duke vepruar kështu, mjeshtëria e lartë përzihet me modelin dhe traditën gjen jetë të re përmes përdorimit të teknologjive inovative . Rezultati është një vepër arti që riinterpreton një stil klasik përmes një gjuhe bashkëkohore që përmes dritës tregon vlerat e saj të autenticitetit dhe efikasitetit .

Llambë (nuk përfshihet) : 5 x MAX 42W E14

NB : llambadari është i disponueshëm në një gamë të gjerë ngjyrash të ndryshme dhe duke qenë i punuar me dorë, është plotësisht i përshtatshëm edhe në formë dhe madhësi.
Na kontaktoni për më shumë informacion ose për një vlerësim duke përdorur formularin "Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë