Made in Italy
-15% ne shporten

Countertop me dizajn modern drejtkëndëshe Star lavaman 50x40cm i bërë nga qeramika

  • Made in Italy
  • Kod: STAR50
lek 106.650,06
Masat 50x40 cm
Koha e dërgimit 20/25 ditë pune
Banjë lavamani qeramike countertop me dizajn modern Drejtkëndëshe 50x40cm
Thelbësia maksimale. Star është një koleksion i karakterizuar nga një dizajn revolucionar që ndërthur proporcione perfekte dhe forma të pastra. Një koleksion elegant me linja minimale dhe dizajn thelbësor. Lavamanët kanë trashësi të hollë dhe mund të instalohen në mbështetëse.
Shënim : Përfshihet kullimi qeramik i kurthit falas, prekni përjashtuar .
Si opsionale është e mundur të keni sifonin e bronzit të rrumbullakët me fund kromi.

Si prodhohen lavamanët në këtë koleksion
Procesi i prodhimit të lavamanëve qeramikë është zhvilluar në 5 faza:
1) Kallëp - përzierja qeramike derdhet në kallëpin e suvasë
2) Tharja dhe mbarimi - pjesa është përfunduar dhe e lëmuar
3) Testimi - eliminohen papërsosmëritë e fundit dhe kryhen testet funksionale
4) Lustrim - aplikohet një shtresë homogjene e bojës që garanton higjienën dhe vazhdimësinë estetike
5) Gatimi - produkti gatuhet në 1250 ° C

Prodhuesi italian
Produktet në këtë koleksion janë bërë nga një markë e rëndësishme italiane në botën e orendive të banjove. Isshtë një kompani e re me një përvojë të rëndësishme në prodhimin e pellgjeve të arredimit , e cila ndër vite ka përqendruar vëmendjen e saj edhe në prodhimin e pajisjeve sanitare të projektimit , si dhe të qenit një kompani udhëheqëse në Itali për prodhimin e pajisjeve sanitare për me aftësi të kufizuara Projektimi dhe prodhimi i pajisjeve sanitare qeramike është misioni i tij, të cilin ai e ndjek duke inovuar, eksperimentuar dhe duke ofruar zgjidhje të reja dhe një qasje origjinale në treg. Risi është vlera dhe qëllimi, jo vetëm në modelimin e produkteve, por edhe në mënyrën e përballjes së tregut dhe zakoneve të tij, shpesh të datuara dhe madje edhe më shpesh të pranuara si të pashmangshme. Kompania dëshiron të riinterpretojë banjën dhe tregun e saj në një mënyrë të re, ndryshe, duke ofruar lavamane të countertopit të projektimit, pellgje të pezulluara qeramike, vaska dhe pajisje sanitare . Një luks që mund ta lejojë pikërisht sepse një kompani e re, fleksibile dhe dinamike. Ka hapësira të mëdha për të eksploruar, madje edhe për hapësirën më intime dhe personale nga të gjitha, banjën.

Ku : ndërmarrja prodhon gamën e vet të produkteve qeramike në fabrikën Civita Castellana (VT). Ajo e qeramikës është një thirrje e lashtë, gjithashtu për shkak të disponueshmërisë së lehtë të argjilës të pranishme në vend dhe që e bëri Civita Castellana, një tokë e përshkruar nga poetë dhe piktorë të të gjitha kohërave, një nga rrethet më të rëndësishme të prodhimit të Italisë.

Ne i informojmë klientët tanë se produktet e mëposhtme përjashtohen nga politika e kthimit të kompanisë pasi ato janë produkte unike të bëra me dorë të bëra me kërkesën e klientit. Kjo do të thotë se ato nuk mund të kthehen nga konsumatori pas blerjes.
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
  • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
  • via del pino 21 - - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.al
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në