Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Bardhë Carrara Mermer dhe Dru Bërë Made në Itali Bordi Prerje Design - Evea

Kod: EVEA
lek 20.532,63 lek 27.709,09 -26%

madein_italy

- +
Material
mermer
Koha e dërgimit
7-10 ditë pune për produktin në magazinë / 4 javë për produkte jo në magazinë
Gjatësia (cm)
39
Thellësia (cm)
25
Lartësia (cm)
2
Viadurini Kitchen

Dërrasë prerëse moderne në mermer të bardhë Carrara dhe dru të modelit Made in Italy.

Pllaka prerëse drejtkëndëshe e disponueshme në 2 madhësi e karakterizuar nga mermer i bardhë Carrara me cilësi të lartë përdoret për realizimin e tij dhe nga futjet prej druri . Ai gjithashtu përfshin një vrimë praktike në dorezë për varje.
Isshtë një copë unike pasi çdo bllok mermeri është i ndryshëm në damarë dhe hije. Lindur nga duart e artizanëve italianë të specializuar për breza në përpunimin e mermerit dhe për këtë arsye çdo ndryshim në formë dhe ngjyrë do të konsiderohet si një garanci e zejtarisë.
Mermeri i përdorur për realizimin e produktit vjen nga gurorja Poggio Silvestre e cila është një burim i mermerit të bardhë të cilësisë së parë të klasifikuar që nga shekulli i kaluar.

Matjet :
- 39x25x2 cm;
- 42x12x8 cm

Duke qenë një artikull unik i punuar me dorë nga artizanët italianë, i specializuar për breza në përpunimin e mermerit, ndryshimet e lehta të formës, ngjyrës dhe madhësisë do të konsiderohen një garanci e një krijimi artizanal .
Mirëmbajtja : mos përdorni limon, uthull ose detergjentë gërryes. Pastroni vetëm me ujë dhe sapun natyral (siç është sapuni Marsejë) dhe një leckë e butë. Mos e vendosni në pjatalarëse.
Isshtë një gur natyral që tenton të njolloset, por kjo është pjesë e veshjes natyrale të produktit.

Produkte të shikuara së fundmi