Made in Italy

Divan qoshe me dizajn luksoz Narciso, i bërë në Itali, stil klasik

  • Made in Italy
  • Kod: NARCISOANG
lek 1.983.246,70 lek 2.479.058,38 -20%
Koha e dërgimit 8 javë pune
Luksoze klasike e divanit të qoshes, e bërë në Itali, Narciso
Narciso është një divan modular i madh dhe i gjerë, i përbërë nga tre struktura të ndryshme:
- chester me këmbë në fund arre të errët W 105 x W104 x H 78 cm
- divan modern W 200 x D 95x H 78 cm me rrota metalike
- Longue me shina L 80x P 180 x H 85 cm
Përmasat totale: L385 x P 180 x H 85 cm
Shtë një plotësues i krijuar për të siguruar ambiente me personalitet të shkëlqyeshëm. Në fakt, lloje të ndryshme të shpirtrave dhe stileve përzihen nga klasikja në moderne. Një element që sigurisht nuk do të kalojë pa u vënë re, por që, përkundër dizajnit të rafinuar, mban një funksionalitet dhe rehati të shkëlqyeshme.

NB : Duke qenë artikuj të bërë me dorë në Itali, është e mundur të kërkohen projekte të personalizuara në aspektin e madhësive, përfundimeve dhe formave. Për informacion dhe vlerësime, shkruani tek klienti@viadurini.it . Një ekip i stilistëve të ekspertëve është në dispozicion për t'i dhënë jetë projektit tuaj ekskluziv.

PRODHUESI ITALI ARTISAN
Mobiljet në këtë koleksion janë bërë nga   një kompani italiane e specializuar në prodhimin e mobiljeve të stilistëve luksozë . Format skulpturore që marrin frymëzim nga klasikja, por që rishikohen në një mënyrë moderne, janë lajtmotivi i krijimeve të tij. Tradita e lashtë e bërjes së kabinetit dhe përvoja e zejtarisë bashkohen për t'i dhënë jetë një larmie të pasur produktesh, në të cilat materialet dhe format janë protagonistët absolut: një koleksion i orendive luksoze që i përgjigjet rehatisë bashkëkohore, duke mbetur funksionale moderne, duke mos shkëputur nga trashëgimia e çmuar të traditës.

Eachdo koleksion karakterizohet nga proporcioni, imagjinata dhe hulumtimi i përpiktë i përfundimeve të imta dhe esencave të rishikuara në një çelës bashkëkohor që shtojnë vizione ekscentrike dhe interpretime ironike, duke ndërthurur traditën e gjatë italiane në fushën e përpunimit të drurit me teknikat e përparme . E gjithë kjo kontribuon për të rikrijuar një konceptim personal dhe origjinal të dizajnit dhe botën e mobiljeve.

Kompania karakterizohet nga dy shpirtra të fortë: i pari i kushtohet kërkimit dhe mbulon të gjitha rrugët e mundshme; e dyta është shprehur në mënyrë autoritare në botën e hapësirave kolektive dhe në kontratë falë një kulture të pothuajse një shekulli projekti që përdor teknologjitëmoderne pa hequr dorë nga zejtaria italiane dhe duke e bërë atë flamurin e saj. Brenda kompanisë ka disa departamente prodhimi që ju lejojnë të zhvilloni pjesën më të madhe të projekteve plotësisht "në shtëpi": një ekip i dedikuar zhvillon modelin fillestar që më pas do të kalojë në të gjitha zonat e mëvonshme të prodhimit, nga gdhendja në skalitje, nga mbushja e pikturave. Kompania është në fakt tani e njohur në botë për aftësinë e saj të shkëlqyeshme për të kombinuar cilësinë , shkathtësinë dhe profesionalizmin .
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë