Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Dizajn klasik kolltuk i dhomës së banimit të veshur me susta Benny, 78x75cm

Kod: BENNY-G
Kërkoni një kuotë të personalizuar!

madein_italy

Viadurini Living
Karrige klasike karrige me tapiceri, L78xP75cm, Benny
Kolltuk i veshur me susta me këshilla të patinuara prej bronzi. Benny është frymëzuar nga kolltuqet e dhomës nga e kaluara nga e cila ai huazoi format e ndjeshme dhe sensuale dhe këmbët e hollë dhe të butë prej druri. Jastëku i sediljes, i pozicionuar në një lartësi të zvogëluar, është i përbërë nga një mbushje e trashë, si dhe mbështetësja e lartë dhe e gjerë dhe dy krahët, duke dhënë një përvojë të jashtëzakonshme rehati. Forma e shpinës kujton përmasat kthesa shumë femërore, duke përvijuar një bel të hollë që zgjerohet lart. Përfundoni në arra të errëta amerikane.

NB : Duke qenë artikuj të bërë me dorë në Itali, është e mundur të kërkohen projekte të personalizuara në aspektin e madhësive, përfundimeve dhe formave. Për informacion dhe vlerësime, shkruani tek klienti@viadurini.it . Një ekip i stilistëve të ekspertëve është në dispozicion për t'i dhënë jetë projektit tuaj ekskluziv.

PRODHUESI ITALI ARTISAN
Mobiljet në këtë koleksion janë bërë nga   një kompani italiane e specializuar në prodhimin e mobiljeve të stilistëve luksozë . Format skulpturore që marrin frymëzim nga klasikja, por që rishikohen në një mënyrë moderne, janë lajtmotivi i krijimeve të tij. Tradita e lashtë e bërjes së kabinetit dhe përvoja e zejtarisë bashkohen për t'i dhënë jetë një larmie të pasur produktesh, në të cilat materialet dhe format janë protagonistët absolut: një koleksion i orendive luksoze që i përgjigjet rehatisë bashkëkohore, duke mbetur funksionale moderne, duke mos shkëputur nga trashëgimia e çmuar të traditës.

Eachdo koleksion karakterizohet nga proporcioni, imagjinata dhe hulumtimi i përpiktë i përfundimeve të imta dhe esencave të rishikuara në një çelës bashkëkohor që shtojnë vizione ekscentrike dhe interpretime ironike, duke ndërthurur traditën e gjatë italiane në fushën e përpunimit të drurit me teknikat e përparme . E gjithë kjo kontribuon për të rikrijuar një konceptim personal dhe origjinal të dizajnit dhe botën e mobiljeve.

Kompania karakterizohet nga dy shpirtra të fortë: i pari i kushtohet kërkimit dhe mbulon të gjitha rrugët e mundshme; e dyta është shprehur në mënyrë autoritare në botën e hapësirave kolektive dhe në kontratë falë një kulture të pothuajse një shekulli projekti që përdor teknologjitëmoderne pa hequr dorë nga zejtaria italiane dhe duke e bërë atë flamurin e saj. Brenda kompanisë ka disa departamente prodhimi që ju lejojnë të zhvilloni pjesën më të madhe të projekteve plotësisht "në shtëpi": një ekip i dedikuar zhvillon modelin fillestar që më pas do të kalojë në të gjitha zonat e mëvonshme të prodhimit, nga gdhendja në skalitje, nga mbushja e pikturave. Kompania është në fakt tani e njohur në botë për aftësinë e saj të shkëlqyeshme për të kombinuar cilësinë , shkathtësinë dhe profesionalizmin .

Produkte të shikuara së fundmi