Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
 • 0
 • 0

Seti i 18 gotave të kafesë dhe çajit me tasin e sheqerit dhe tabaka prej porcelani - Lucerne

Kod: LUCERNA
lek 41.442,08 lek 64.265,25 -36%
- +
Material
Porcelani Limoges
Masat
Kupa e kafesë: diametri 6.1 x H 6, kapaciteti 9 cl, diametri i tenxhere 11 cm; Kupa e çajit: diametri 9,4 x H 6 kapaciteti 18 cl, diametri i tenxhere 14 cm; Kupa e mëngjesit: diametri 11 x H 7.2 kapaciteti 18 cl, diametri i tenxhere 17 cm; Tas me sheqer:
Ngjyrë
e bardhë
Koha e dërgimit
10/15 ditë pune
Viadurini Kitchen

Shërbimi i filxhanëve të kafesë, çajit, mëngjesit me tas sheqeri dhe enë me një dizajn modern në porcelan të bardhë, 20 copë.

Shërbim i përbërë nga :
 • n.6 filxhan kafeje me tigan: Diametri 6.1 x H 6 kapaciteti 9 cl / pjatë diametri 11 cm
 • n.6 Kupa çaji me tigan: diametri 9,4 x H 6 kapacitet 18 cl / disk diametri 14 cm
 • n.6 Kupa e mëngjesit me pjastër: diametri 11 x H 7.2 kapaciteti 18 cl / pjatë diametri 17 cm
 • n.1 tas sheqeri: 6,5 x 9,5 cm / kapacitet 25 kl
 • n.1 Pllaka / tabaka ovale: 26 cm
"Një formë e dizajnuar mirë duhet të eksitojë nga natyrshmëria e saj, të kuptohet në qartësinë dhe thjeshtësinë e saj".

Përjetoni kulturën e tryezës së bërë nga emocione autentike, të pasqyruara në një të bardhë të pastër, duke zgjedhur midis stileve krijuese dhe emocionuese, midis formave harmonike në porcelan të imët që ofron ky shërbim.
Shtë një propozim artikujsh që ndërthurin me mençuri traditën me modernitetin e linjave dhe estetikën e saj, falë hulumtimit të vazhdueshëm të produkteve dhe koncepteve, për të garantuar gjithmonë një zgjedhje të sigurt dhe të vlefshme.

Do produkt është rezultat i hulumtimit për stilin dhe gjeniun krijues të disenjatorëve ekskluzivë, për t’u përfunduar më pas nga prodhimi prestigjioz i saktë dhe kontrollet konstante dhe të kujdesshme të cilësisë. Kështu lindin objektet me një shije të rafinuar estetike dhe detaje të rafinuara, të cilat shprehin një personalitet të fortë të kombinuar me një funksionalitet modern.

Fryma kozmopolite e kombinuar me thjeshtësinë dhe freskinë e stilit janë fjalët kryesore të këtij shërbimi gjithanshëm me një karakter të këndshëm rastësor, i cili vendos thekse në çdo situatë, entuziast për shumëllojshmërinë e gjerë të elementeve dhe formave. Ai përshtatet në të gjitha kuzhinat dhe në të gjitha tryezat me shpirtin e tij të thjeshtë, tipik për një stil nordik që mbledh gjithnjë e më shumë pëlqime, falë freskisë së tij mikpritëse.

Përparësitë :
 • Cilësia : multifunksionaliteti i produkteve dhe studimi i kujdesshëm i formave, ngjyrave dhe materialeve, ju lejon të krijoni një vend unik, të aftë për të sjellë përvoja të shumta me shije dhe stil në jetë.
 • Dizajni : është një linjë eko-miqësore me forma ergonomike.
 • Funksionaliteti : secila artikull është stackable , duke kursyer hapësirë.
 • Origjinaliteti : forma të krijuara për të rritur prezantimin e kurseve të ndryshme, të krijuara duke shfrytëzuar përvojë tridhjetë vjeçare në hotelierinë profesionale.
 • Shkathtësia : produktet janë dizajnuar posaçërisht për t’u përshtatur me çdo lloj ushqimi dhe ambienti, në mënyrë që ato të mund të përdoren si për meze, kurse të para, kurse të dyta apo për ëmbëlsira, duke i dhënë hapësirë imagjinatës dhe krijimtarisë.

Ngjyra :
 • E bardha e tejdukshme dhe e lëmuar
Përbërja :
 • Enët prodhohen me lëndë të parë të zgjedhur Limoges: një porcelan me cilësi të lartë të ngurtë me origjinë të lashtë të shekullit të tetëmbëdhjetë. Përzierja qeramike me cilësi të lartë është e përbërë nga 50% kaolinë ndërsa një shkrepje e dyfishtë (1000 ° temperaturë për "biskotën" dhe 1380 ° për lustrimin e produktit), japin forcën maksimale të porcelanit dhe një shkëlqim të butë .

Karakteristikat teknike:
 • Porcelani është i fortë dhe i qëndrueshëm dhe është i garantuar për larjet e pafundme të larësve të enëve .
 • Aksesorët e kuzhinës për gatim janë të përshtatshme për t’u përdorur në mikrovalë dhe furrë tradicionale .
 • Rezistenca ndaj gërryerjes, goditjeve termike, stackabilitetit të kursimit të hapësirës, shkëlqimi i zgjatur i smaltit janë disa nga karakteristikat e cilësisë së lartë , për të zgjedhur produkte me besim.
 • Përdorimi i teknikave inovative të prodhimit , përdorimi i smalteve uniforme pa plumb dhe lëndëve të para të çmuara pa substanca të dëmshme, lejojnë të sigurohen standarde të besueshme të cilësisë. Të gjitha pjatat prodhohen në përputhje me dispozitat për menaxhimin e eko, mbrojtjen e mjedisit dhe shëndetin, me çertifikata ISO 9001 - ISO 6486-1.

Produkte të shikuara së fundmi