Tavolina që Zgjaten prej Mermeri - Made in Italy

Tavolinë ngrënieje mermeri e zgjerueshme moderne dhe luksoze  për të zbukuruar dhomën e ngrënies. Stil elegant dhe i përjetshëm për një tryez&e...
Lexoni të gjitha
15 Produkte
Viadurini Living
lek 90.326,93 lek 106.266,98  - 15%
Viadurini Living
lek 132.161,62 lek 155.484,26  - 15%
Viadurini Living
lek 155.148,20 lek 182.527,30  - 15%
Viadurini Living
lek 117.541,97 lek 138.284,67  - 15%
Viadurini Living
lek 214.796,37 lek 252.701,61  - 15%

Tavolinë e zgjatur për ngrënie mermeri, dizajn luksoz për të furnizuar shtëpinë tuaj

Mermeri është një shkëmb natyror metamorfik i përbërë kryesisht nga karbonat kalciumi. Mermeri formohet përmes një procesi metamorfik nga shkëmbinjtë sedimentarë. Karakteristika kryesore e një tavoline me një majë mermeri është rezistenca e saj ekstreme; në fakt ky material i reziston goditjeve dhe konsumimeve dhe ruan formën e tij origjinale me kalimin e kohës.  
Përveç kësaj, tryezat ovale bëhen gjithashtu në forma të ndryshme.
Shpesh, tryeza prej mermeri bëhet duke kombinuar materiale të ndryshme për të cilat baza prodhohet në çelik ose dru ndërsa pjesa e sipërme është tërësisht në mermer.

Avantazhet e mermerit:

 • Elegante dhe me klas
 • Rezistent ndaj gërvishtjeve dhe goditjeve
 • Me shkëlqim dhe estetikisht i këndshëm
 • Qëndrueshëm

Si të pastroni majat e tryezave prej mermeri:

Për të pastruar tryezën e mermerit, thjesht pastroni sipërfaqen e gurit me një sfungjer të butë të zhytur në ujë të ngrohtë. Pasi të keni pastruar sipërfaqen e mermerit, rekomandohet të thani gurin me kujdes me një leckë të butë; kamoshi është perfekt.
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • Piva IT 04187360401
 • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
 • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
 • via del pino 21 - - 47822
 • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
 • info@viadurini.al
 • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
 • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në