Made in Italy

24 Pjese Lëmuar, Sandblasted ose me ngjyra Çelik takëm Dizajn luksoz - I ndrojtur

 • Made in Italy
 • Kod: TIMIDY
Lekë 13,912 Lekë 15,458 -10%
Material çelik inox
Koha e dërgimit 7-10 ditë pune

24 takëm çelik inox me 6 përfundime të disponueshme, dizajn luksoz modern prodhuar në Itali.

Shërbim i përbërë nga:
 • 6 pirunë 22 cm
 • 6 thika 23,5 cm
 • 6 lugë 22 cm
 • 6 lugë çaji 14,7 cm
Trashësi 4 mm.

Në dispozicion në 6 përfundime:
 • I lëmuar;
 • Me rërë;
 • Shampanjë PVD me rërë;
 • PVD prej ari me shkëlqim;
 • Çokollatë PVD e lëmuar;
 • PVD me shkëlqim të zi.
Shtë një koleksion prej takëmesh prej çeliku inox 18/10, që është me 18% krom dhe 10% nikel, të cilat garantojnë rezistencë të shkëlqyeshme ndaj korrozionit dhe lehtësinë e pastrimit me një koeficient të shkëlqyeshëm higjienik.
Për më tepër, çeliku inox është një material 100% i riciklueshëm , prandaj ka një ndikim të ulët mjedisor si në fazën e prodhimit ashtu edhe në fazën e fundit të jetës së produktit.

Përfundimi me shkëlqim i marrë nga lustrimi i takëmit me pasqyrë është një proces i përpunimit sipërfaqësor përmes të cilit, me përdorimin e rrotullave speciale dhe pastave gërryese të imëta, merret shkëlqimi i kërkuar.

Përfundimi me rërë , i karakterizuar nga një vrazhdësi e ulët, merret me teknikën e peening mikro shot: një trajtim sipërfaqësor i çelikut i kryer i ftohtë me mikrosfera qeramike të hedhura nën presion. Kështu, objekti fiton një ndikim të veçantë estetik, sepse drita e reflektuar shpërndahet nga sipërfaqja. Efekti i këndshëm i errët prej kadifeje i errët lejon një kapje të mirë, si dhe bërjen e takëmeve elegante me një lojë të çmuar të dritës.

PVD është shkurtesa për Depozitimin e Avullit Fizik, e cila është një teknologji e përdorur për të ngjyrosur çelikun në dhomat e posaçme të vakumit ku spërkaten me avull filma shumë të hollë metalikë, të cilët kondensohen në takëm. Ky trajtim, me një gamë të hijeve të mrekullueshme të ngjyrave, përveç që zbukuron takëmet, i bën ato më rezistente ndaj konsumimit dhe gërvishtjeve dhe është një shtresë e qëndrueshme e përkryer, e përshtatshme për përdorim ushqimi.
Zgjidhni midis përfundimit të ri të zi shumë të kërkuar sesa asaj të artë, ose lërini veten të josheni nga nuanca e çokollatës së modës ose nga hija e re dhe delikate me ngjyrë shampanjë me rërë.

Koleksioni përmban linja të buta, moderne dhe vendimtare. Karakteristika e tij kryesore jepet nga mbështetja e prerë e thikës e cila i jep tryezës një prekje të origjinalitetit absolut. Rumbullakësia e lugës dhe sinusiteti i pirunit i japin serisë personalitet dhe kontrast të mëtejshëm me bazën e gjerë dhe të sheshtë të dorezave. Dizajni modern dhe funksional ndriçon jetën e përditshme të tryezës dhe kombinohet me porcelani në stilin linear të çdo forme gjeometrike.
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • aicel
 • confindustria
 • sectigo
 • sonosicuro