Kopshti i Viadurini - Udhëzues për Mobiljet e Jashtme

  • 01/04/2022

Mobiloni një kopsht ose një ballkon falë këshillave dhe ideve të Viadurini.

Me ardhjen e verës, të gjithë ata që kanë një hapësirë ​​të jashtme, qoftë një kopsht i vogël apo i madh apo thjesht një tarracë, fillojnë të mendojnë se si t'i arredojnë apo t'i bëjnë këto hapësira më komode dhe unike.

Viadurini ofron ekspertizën e saj në sektorin e mobiljeve dhe katalogun e saj të gjerë për të lehtësuar zgjedhjen tuaj dhe idetë që do të keni nëse dëshironi të provoni dorën tuaj në këtë përvojë të mrekullueshme.


Në këtë udhëzues, do të mësoni se si të lundroni pa probleme në kategoritë tona të shumta, gjeni produktin e duhur që ju përshtatet dhe më në fund nëse dëshironi mund të komunikoni edhe drejtpërdrejt me një nga ekspertët tanë për t'u ndjekur në të gjitha aspektet ... Viadurini nuk i lë asgjë rastësisë.

Por përsëri tek ne! 

Kopshti është një element themelor i shtëpisë, por ai shpesh neglizhohet dhe nuk merr mirëmbajtjen e duhur. Shpeshherë shumë rëndësi i kushtohet dizajnit të gjelbërimit të kopshtit, ndërkohë që gjithçka që ka të bëjë me mobilimin e tij nuk ka rëndësi të madhe dhe është kaq e lehtë të hasësh në ambiente të jashtme të mobiluara në mënyrë të pabarabartë dhe pa logjikë.
Sa për pjesën tjetër të shtëpisë, mjaftojnë disa rregulla të thjeshtadhe pak shije të mirë për ta bërë atë një pjesë themelore të mjedisit tonë të jetesës. Duke vepruar kështu, do të jetë shumë e thjeshtë të krijosh një kënd relaksi dhe relaksi që mund të përdoret për pjesën më të madhe të vitit, ku të presim miq dhe të përgatisim bankete të shijshme ose ku të kalojmë kohën në një vetmi të kërkuar dhe të mirëpritur nga jashtë. kaos.

Natyrisht që jo të gjitha kopshtet janë të njëjta, por dimensionet nuk janë një faktor kufizues në arredimin e zonës sonë të gjelbër të jashtme dhe në fakt është e mundur të përftohet një zonë shumë e këndshme edhe në hapësirat më modeste.
Është e qartë se një kërkesë e domosdoshme për  mobiljet e jashtme  nuk është vetëm bukuria, por mbi të gjitha e sa jaftësia për të përballuar çdo lloj moti : për këtë arsye, ne priremi të përdorim orendi prej hekuri ose polirattan, një material teknologjik sintetik që është i papërshkueshëm nga uji dhe rezistent ndaj rrezeve të diellit dhe agjentëve atmosferikë.
Megjithatë, nëse jeni adhurues i drurit, dijeni se ka esenca dhe trajtime specifike që na lejojnë ta përdorim këtë material edhe jashtë. 


Tani le të përqendrohemi te produktet , më poshtë do të gjeni një udhëzues të thjeshtë dhe intuitiv për të gjetur saktësisht produktin që kërkoni.
Viadurini ka një seksion të tërë të E-Commerce-it të tij të dedikuar për shitjen e produkteve të jashtme dhe të kopshtit ose dhe më poshtë mund të kuptoni se si të gjeni produktin që kërkoni mes stileve, materialeve, filtrave, varianteve dhe cilësive, do të keni një botë kombinimesh që me siguri do të kënaqin shijen tuaj.

Karrige te jashtme, kolltuqe, stola dhe stola.

Në këto katër kategori do të gjeni elementin kryesor të mobiljeve të jashtme. Një kopsht apo tarracë nuk mund të përkufizohet si e mobiluar nëse ka të paktën disa karrige dhe stole apo kolltuqe.
Të ndara kryesisht nga materiale si: druri, metali, bastun prej palme kacavjerrëse, plastika dhe pëlhura me secilin prej tyre nuancat e tij do të vini re menjëherë stilet e shumta dhe të ndryshme të ofruara.
Karrige, karrige dhe kolltuqe moderne, dizajn, klasike, vintage, shabby chic dhe industriale.

Klikoni këtu për të parë karriget e jashtme.
Klikoni këtu për të parë kolltukët e kopshtit.
Klikoni këtu për të parë stolat e jashtme.
Klikoni këtu për të parë stolat e kopshtit.

Tavolina Kopshti dhe Tavolina Kafeje.

Pas seancave, tavolinat e larta apo të ulëta, të vogla apo të mëdha janë hapi tjetër për ta bërë ambientin mikpritës dhe praktik.
Nëse zgjedhja e njërës ose tjetrës është e gjitha në idenë tuaj për mjedisin, nëse dëshironi diçka që është më afër dizajnit të brendshëm dhe ndjesisë ose stilit të brendësisë së shtëpisë tuaj, një tavolinë klasike të zgjatur ose fikse, ata sigurisht që bëjnë për të rasti juaj... ose nëse mendoni se duhet përjetuar e jashtme mes aperitivëve dhe bisedës, një tavolinë e ulët mund të rikrijojë pikërisht atmosferën e një pubi/bari.

Viadurini ka zgjedhur më të mirën e këtij lloji për ju, duke i ndarë edhe sipas materialit, ju mund të filtroni kategoritë e ndryshme me filtrin praktik të matjes në mënyrë që të identifikoni menjëherë një grup produktesh të përshtatshme për nevojat tuaja. Edhe këtu stilet janë të larmishme dhe për të gjitha shijet, mbetet vetëm të zgjidhni materialin që preferoni të ekspozoni.

Klikoni këtu për të parë tabelat e jashtme.
Klikoni këtu për të parë tavolinat e kafesë në kopsht.

Kopshti Sofas dhe Shezlong.

Tani është koha për të menduar për komoditetin , të zëvendësueshëm me karrige apo kolltuqe, por edhe një shtesë shumë e këndshme për ata që kanë vetëm hapësirë, divane ose shezlonge në natyrë - janë pikërisht ato që kërkoni. Ju mund të kënaqeni me shumë forma, stile dhe materiale, të gjitha të filtrueshme në mënyrë perfekte nga kategoria e vetme.

Klikoni këtu për të parë divanet e jashtme.

Klikoni këtu për të parë shezlongun.

Sallonet e jashtme.

Një kategori që mund të zgjidhte sa më sipër në një mënyrë të thjeshtë dhe intuitive, do të shihni kombinime dhe komplete të montuara tashmë dhe gati për t'u blerë, ideale për të gjitha llojet e hapësirave dhe për të gjitha shijet.
Nëse nuk keni kohë ose ide, ky mund të jetë një vend i mirë për të filluar.

Klikoni këtu për të parë sallonet e kopshtit.

Kuzhina në natyrë dhe barbekju.

Dikush tha: A jeni gati në tryezë?
Ne nuk ndalemi vetëm në dizajn, por shkojmë më tej, ne në Viadurini zgjedhim vetëm më të mirën dhe duam t'i bëjmë ambientet tuaja të banimit unike, dhe çfarë ka më mirë se një kuzhinë me rrota ose një barbekju për të përfituar sa më shumë nga kopshti juaj.
Gatimi ka qenë gjithmonë një nga aktivitetet më të mira për të bërë jashtë, gatimi i mishit, peshkut dhe perimeve mund të jetë një përvojë që do t'ju lejojë të ndaheni me miqtë dhe të afërmit.

Klikoni këtu për të parë Barbekjut BBQ.
Klikoni këtu për të parë kuzhinat e jashtme.

Orendi të ndritshme - Ndriçim i jashtëm.

Një kopsht apo një tarracë si çdo hapësirë ​​shtëpie ka nevojë për ndriçim të përshtatshëm, këtu propozimet janë po aq të larmishme sa shijet e njerëzve individualë, nga llambat e thjeshta por gjithmonë në modë në mur ose llambat e dyshemesë dhe dritat e vëmendjes deri te dizajni më inovativ me mobilje autentike që ndriçojnë. duke kombinuar stilin dhe dobinë.

Klikoni këtu për të parë orenditë e ndritshme.
Klikoni këtu për të parë ndriçimin e jashtëm.

Çadrat e jashtme.

Pavarësisht nëse jeni një vendas apo thjesht një individ, mund të bini dakord vetëm për faktin se dielli, veçanërisht në ditët më intensive të verës, mund të jetë një armik i vërtetë për t'u mbrojtur.
Në këtë seksion do të gjeni shumë ide dhe zgjidhje për t'u mbrojtur nga dielli në kopshtin tuaj.

Klikoni këtu për të parë çadrat e jashtme.

Së fundmi, më poshtë ju ofrojmë disa ide të ndryshme kopshtesh si lëkundjet, poufet dhe dushet e jashtme që mund të plotësojnë dhe pasurojnë projektin tuaj të arredimit.

Klikoni këtu për të parë dushet në natyrë.
Klikoni këtu për të parë idetë e kopshtit.
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro