Radiatori me Pluhur Mermeri Trendi i Ri i Ngrohjes së Qëndrueshme

  • 10/05/2022

Kufiri i ri i ngrohjes me radiatorin mermeri 100% Green Made in Italy

Viadurini kujdeset për njerëzit duke përhapur ngrohtësi të shëndetshme në mjediset ku ata jetojnë, me kreativitetin dhe përkushtimin që ka dalluar gjithmonë produktet 100% Made in Italy.
Mermeri ndryshon pamjen e tij, tekstura dhe forma të ndryshme me një dizajn italian arredojnë hapësirat tuaja, ngrohin dhomat me një sy për qëndrueshmëri, falë përdorimit të mbeturinave të pluhurit të mermerit.
Një koleksion radiatorësh dhe shiritash peshqirësh me ngrohje që i përgjigjen çdo stili, nevoje dhe madhësie duke kombinuar teknologjinë dhe vëmendjen ndaj detajeve.

Ngrohja dhe eko-qëndrueshmëria: një sy në të ardhmen dhe një në të tashmen

Made in Italy kombinohet me logjikën e ekonomisë rrethore për t'i dhënë jetë linjës së parë të radiatorëve me dizajn zero ndikim.
Një produkt 100% i riciklueshëm: panelet rrezatuese të pluhurit të mermerit rrjedhin nga proceset e patentuara të prodhimit dhe janë plotësisht të riciklueshme. Në fund të jetës së tij, pasi mermeri është ndarë nga elementët e tjerë, ato grimcohen 100% dhe riciklohen, në formë pluhuri, në fusha dhe aplikime të ndryshme. Në këtë kuptim, ai vepron duke krijuar rrjedha rrethore të materies, duke qenë kështu të aftë të rigjenerojë vetveten. Për më tepër, duke qenë se të gjitha proceset e prodhimit kryhen në temperatura të ulëta, sasitë e energjisë së përdorur janë minimale.
Ky proces bën të mundur krijimin 
forma me një dizajn krejtësisht inovativ si për pamjen e tyre estetike ashtu edhe për përshtatshmërinë e tyre ekstreme për t'u personalizuar.

5 arsye për të zgjedhur radiatorin pluhur mermeri

Komoditeti dhe cilësia e jetës janë qëllimi i pasionit tonë dhe inovacionit të vazhdueshëm, që synon përdorimin e materialeve të ricikluara me procese të reja dhe teknologjike prodhimi ku planifikimi arkitektonik, dizajni dhe respektimi i mjedisit janë vlera të pazgjidhshme. Vetëm një vizion dhe sjellje e përgjegjshme do të na lejojë të ruajmë të ardhmen e brezave të ardhshëm.

1 - Design Italian:  ne ofrojmë një dizajn modern dhe të personalizueshëm falë bashkëpunimeve me projektues dhe arkitektë.
2 - Zero Energji: ne krijojmë një produkt "zero ndikim" të punuar me dorë falë përdorimit të pluhurave të mermerit të ricikluar dhe lidhësve me bazë uji dhe mbjelljes së një peme për çdo panel të shitur.
3 - Mirëqenia:ne garantojmë mirëqenien e jetesës falë përhapjes së nxehtësisë nga rrezatimi, duke e shpërndarë atë në mënyrë të barabartë në të gjithë shtëpinë dhe duke kufizuar qarkullimin e pluhurit dhe baktereve.
4 - Kursimi i energjisë: panelet janë bërë për t'u përdorur edhe me energji të rinovueshme. Lehtë për t'u përdorur dhe konfiguruar.
5 - Thjeshtësia e aplikimit dhe instalimit: ne e bëjmë jetën më të lehtë për partnerët falë një sistemi të thjeshtë dhe të shpejtë aplikimi dhe instalimi, të projektuar për çdo lloj ambienti sepse karakterizohen nga një shkallë e lartë e forcës dhe rezistencës ndaj lagështirës, ​​me mbrojtje IPX4, dhe për shkak se ato janë krejtësisht të lira nga emetimet e çdo lloji.

E disponueshme në tre versione: elektrike, ku furnizimi me energji sigurohet duke lidhur spinën me prizën e sistemit elektrik; hidraulike në të cilën elementi rrezatues është i lidhur me sistemin me dy kolektorët dhe hibrid ku bashkohen dy sistemet.

Një teknologji rrezatuese e qëndrueshme dhe e patentuar

Radiatorët punojnë me të ashtuquajturin "efekt guri", i cili lejon grumbullimin e shpejtë të nxehtësisë dhe më pas e lëshon atë "butë", përmes inercisë së materialit nga i cili përbëhet. Sensorët e temperaturës, të vendosur brenda aglomeratit, kontrollojnë shpërndarjen e saktë të nxehtësisë dhe sigurojnë kushtet më të mira për prodhimin e rrezatimit.
Radiatorët, panelet rrezatuese në pluhur mermeri veprojnë me emetim zero, duke garantuar shëndet dhe mirëqenie me nxehtësinë e tyre.

6 stile të ndryshme radiatorësh për të kënaqur çdo nevojë dhe shije

Linjat - Lineariteti dhe thjeshtësia e formave: diapazoni karakterizohet nga lineariteti dhe thjeshtësia e formave të zgjeruara nga pastërtia e ngjyrës së zgjedhur. Është bërë në gjashtë madhësi të ndryshme me një sipërfaqe të lëmuar.

Terraa - Bukuria e gurit: fshatarësia që përshtatet në mënyrë të përkryer në një dekor modern. Dedikuar atyre që duan të ndihen mirë me veten dhe të jetojnë marrëdhënien e tyre me mjedisin më natyrshëm.

Teksturë - Një teksturë që rrit strukturën e pëlhurës: një bukuri e kohërave të shkuara, një teksturë unike që riprodhon teksturën elegante, të ngrohtë dhe të pjerrët të pëlhurës paksa fshatare por elegante, e përshtatshme për çdo mjedis nga më moderni deri tek më klasike.

Naturae - Thelbi i natyralitetit:Ky element i dizajnit më të lartë përfaqëson kërcellin e pemës ginko dhe, si thelbi që e frymëzon atë, përfaqëson natyralitetin e saj të madh dhe eko-përputhshmërinë. Forma vertikale dhe e hollë është perfekte si në një dhomë të madhe ashtu edhe në dhoma më të vogla siç është banja.

Stilee - Takimi midis linjave dhe gjeometrive: një linjë e bërë nga kthesa që u bëjnë sytë formave klasike të elementeve ngrohëse, por e rishikuar dhe ridizajnuar në një mënyrë moderne. Një dizajn i pastër të cilit materiali karakteristik që jep një efekt lehtësie i përshtatshëm për çdo dhomë në shtëpinë tuaj.

Druri 50 - Dru me kokrra natyrale: ky radiator i jep jetë drurit me ngjyra dhe vena natyrale.Ai vjen në një koleksion që propozon gjithashtu tekstura të reja, përmes një procesi në gjysmë të rrugës midis industrisë dhe rrobaqepësisë. Koleksioni Wood50 është një histori unike dhe origjinale në të cilën bashkëjetojnë atmosfera të ndryshme: sugjestive dhe prekëse në riprodhimet e drurit, novatore dhe dinamike në modele. Pesë përfundime të frymëzuara nga natyra që na rrethon për t'i dhënë ngrohtësi hapësirave tuaja.

Klikoni këtu për të zbuluar radiatorët e pluhurit të mermerit.
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
  • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
  • via del pino 21 - - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.al
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në